Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Nálatok is ilyenek a technikusok?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak nálunk az egyetemen, akik szakirányú technikusi képzettséggel rendelkeznek, azaz jó részét annak, amit most tanulunk ők már tanulták. 1. évben előadták magukat, hogy ők itt a kiskirályok, kirázzák az egészet a kisujjukból, majd hatalmasat koppantak, amikor olyan emberek végeztek az élen, akiknek eddig köze nem volt a szakhoz/szakmához. Folyamatos okoskodás megy, és három méter magasról néznek le ránk, még "képzetlenekre", én is a jobb tanulók közé tartozom, akik javarészt lekörözik őket. Második évfolyam végét tapossuk, és még mindig el vannak szállva, mi meg mást nem tehetünk, mint hogy messziről kerüljük őket és ezáltal a konfliktus helyzeteket. Nálatok is így van ez? Letört egy idő után a szarvuk, vagy mindig mindenben ők maradtak az okosabbak? :)
2011. máj. 5. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen nálunk, csak ők nincsenek elszállva maguktól. Az egyik, haverom, azt hitte, hogy könnyű lesz neki a második félév amiatt, mert ő már tanult ilyesmit. Gyorsan rájött, hogy mégse az, és ezt el is ismerte. Nem nagyon láttam nálunk okoskodókat, csak reménykedőket, csődbe ment reményeket bukásokat és szenvedést.
2011. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló problémám volt/van: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Én már befogom a fülem és próbálok nem figyelni rájuk.

2011. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én most ugyanígy technikusin, pontosabban felsőfokú szakképzésen vagyok, és jövőre, miután végzek, abban az irányban szeretnék továbbmenni alapképzésre. De nem tervezem lenézni azt, aki nem tanult ilyet, meg amúgy a szakmunkásokat se nézem le. Inkább örülök, hogy lesznek óráim, amik alól felmentést kapok, de ennyi.
2011. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk senki nem kap felmentés, mivel ugye a középfokú tanulmányokat nem lehet bekeverni a felsőfokúba.


Már énsem tudok mást tenni, mint befogni a fülem, amikor éppen megy az értekezés körülöttem. Eleinte próbáltam vitába szállni, de rájöttem hogy nem lehet, mindig mindenkinél sokkal "okosabbak", lekezelőek... Egyszerűen nem értem. Elviselem, de nem értem, hogy mire még mindig a felvágás... Egy-egy okoskodás alkalmával olyan szívesen beolvasnék az ilyeneknek, hogy lehet baromira okos vagy, még is kettesekkel rugdosnak át, ha átrugdosnak... Miért próbálják nekem megmagyarázni a hülyeséget, amikor megtanultam, jó zh-t írtam, tudom miről van szó, még is én illetve a többiek vagyunk a hülyék nem ő/ők... Két éve vagyunk egy csoport, én nem tudom ez az előző évfolyamokon előfordult-e de olykor már gusztustalan ami megy. Az az érzésem, hogy ha a földön feküdnénk, még le is köpne, belénk is rúgna a másik csapat...

2011. máj. 5. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenütt vannak nagyképű emberek. Nem kell velük foglalkozni. Keresd azok társaságát, akik normálisan gondolkoznak. Nem általános iskola, ahol össze vagy zárva a padtársaddal.
2011. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel kis létszámú főiskola vagyok 25 fős szakkal, ezért nem nagyelőadóban van az óráink 90%-a és egész napra össze vagyok zárva velük úgy hogy még csak azt sem tudom mondani, hogy a terem másik végébe ülök, és nem hallom, mert sajna ott is hallanám. Nincs ebből probléma, tudom türtőztetni magam, egyszerűen csak arra lennék kíváncsi, hogy máshol is ekkora májerként viselkednek-e.
2011. máj. 6. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!