Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lisztérzékenyek kapnak valamil...

Lisztérzékenyek kapnak valamilyen kedvezményt felsőoktatási intézményben?

Figyelt kérdés
Kiderült h lisztérzékeny vagyok,de sehol nem találok olyan listát,ahol fel lennének sorolva a tartós betegségek,csak azt tudom h az asztmámra nem kapok semmit...szociális ösztöndíjra vagy bármilyen más támogatásra nagyobb esélyem van így? Egyáltalán minek minősül a lisztérzékenység?
2011. máj. 6. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem kapsz pluszpontot. Miért kapnál? Szerintem az emberek elég nagy %-a szenved vmilyen tartós betegségben.
2011. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, h akinek elváltak a szülei az kap plusz pontot...Szerintem lisztérzékenységre nem kaphatsz semmit.
2011. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Arra sem kapsz, ha elváltak a szüleid.
2011. máj. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Én annyit tudok, h akinek elváltak a szülei az kap plusz pontot...Szerintem lisztérzékenységre nem kaphatsz semmit."

Ez így ebben a formában nem igaz, nézz utána a rendszernek, mert nagyon pofára fogsz esni. Amúgy a lisztérzékenysége sem jár:

[link]

Önállóság gyerekek, önállóság.

2011. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Lisztérkékenység hagyjuk már. Ne minden sz.rságra akrj pontot, hanem tanulj, pont lesajnálják baromi magasról te mire vagy érzékeny... Röhej...
2011. máj. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
édesanyám egyedül nevel,születésem óta allergiás,asztmás és most mint kiderült lisztérzékeny vagyok...emellett májrákom is van,a gyógyszereim 20-30k között mozognak havonta és emellé még jön a lisztérzékenység,ami miatt duplaannyiba kerülnek az ételeim mint eddig,anyum 80k-s tanári fizetéséből...iszonyatos fájdalmaim vannak és emellett kitűnő tanuló vagyok...csak szerettem volna megtudni,ennyi az egész,de amint látom,semmi értelme nem volt...
2011. máj. 7. 01:03
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát ne is haragudj... Lehet, hogy igaz a történeted, csak ugye leírni bárki bármit tud, és ez elég hihetetlenül hangzik. Szerintem te sem hinnél nekem, ha azt mondanám, hogy épp most tértem haza az iraki háborúból leszakadt lábbal és kilőtt szemmel, főleg, ha valami olyasmivel nyitnék, hogy "kopaszodom, jár majd ezért valami a felsőoktatásban?"
2011. máj. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

kedves 6.! azért ezt tettem fel kérdésnek,mert ez nekem még új..a többibe már beletörődtem,és próbálom élni az életemet,tudom,hogy nem kapok rájuk semmit,az elvált szülős családi pótlékot is akkor kaptam volna,mikor pont eltörölték...de a lisztérzékenységet ma reggel tudtam meg (ez volt a feltétele annak,h bennem hagyják-e az epehólyagomat,vagy ki kell venni..) és örültem neki,hogy így valószínűleg enyhülnek majd a tüneteim valamennyire...és keresek bármiféle kapaszkodót,hogy miből tudnám még azt az 1 évet kihúzni,ami még hátra van a suliból...de úgytűnik,marad a szűkölködés,mint eddig...alig várom már h legyen valami végzettségem és elmehessek dolgozni és ne édesanyámnak kelljen eltartania abból a kis pénzből...

(egyébként ha az okát keresed a sok gebasznak:koraszülött voltam,a betegségeim nagy része öröklődött,egy borzalmas immunrendszer társaságában..anyum 6x vetélt el előttem és nem tudott szoptatni sem...)

2011. máj. 7. 02:17
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Ebből kifolyólag te jobb vagy, mint az egészségesek? Vagy, hogyan gondoltad ezt?
2011. máj. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a lisztérzékenységre nem jár plussz pont felvételinél. Viszont egyetemen ezekkel a problémákkal elég magas szoctámot fogsz majd kapni.
2011. máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!