Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen orvos legyek ezek...

Milyen orvos legyek ezek közül? Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Állatorvos

Altatóorvos

Sebész

Patológus (igazságügyi orvosszakértő)

Traumatológus


Tudom,hogy pl altatóorvosnak lenni sem olyan egyszerű,mert tizedmásodpercek is számítanak,stb.. de szerintem nekem menne. Lány vagyok,jövőre érettségizek,és mindenképp szeretnék mások hasznára lenni vagy hogy is mondjam :D Meg amúgy is bírom a vért,nem sokkolna igazából semmilyen látvány,a biológia a kedvencem... Meg a szüleim is orvost szeretnének látni végre a családban. :) ezért is szeretnék orvos lenni,csak nem tudom még,hogy ezek közül melyik a jobb. Szerintetek?


2011. máj. 7. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azt tudod, hogy ezt nem most kell eldöntened.

6 és az orvosi és utána van szakosodás.

Ha csak jövőre érettségizel, akkor 7 éved van eldönteni mi legyél.

Emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid.

2011. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok

Csak azt kell eldöntened, hogy állatorvos akarsz-e leni.

Ha a pénz motivál akkor igen. Ha nem akkor szerintem "ember orvos".

2011. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Annyit legalább dönts el, ember- vagy állatorvos? Mert orvos-orvos, de mecsoda különbség :))
2011. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Te tudod, hogy melyik áll hozzád közelebb. Az állatorvos általában jobban keres, már ha sikerül nyitnia egy rendelőt, de az se egyszerű dolog. A lényeg, hogy akármelyiket válaszod, lelkiismeretesen csináld.
2011. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Amikor màr benne leszel, akkor tudod, hogy mit szeretnél. Lehet ezek közül egyik sem leszel.
2011. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
én nőgyógyász lennék.
2011. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én patológus lennék, vagy aneszteziológus.

Nagyon szeretem az állatokat, de nem tudnám őket elaltatni. Plusz semmi kézügyességem, és az állatorvosnak az alapvető feltétel, ha műtenie kell.

2011. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem tudod, hogy az orvosi hat éves, utána a szakosodás még legalább 5 (de pl. trauma 6). Szóval tök felesleges azon szenvedni, hogy mi legyél majd.

Még egyáltalán rá sem látsz az egyes szakterületekre. Majd ha végigjárod az orvosit, akkor kialakul úgy is a dolog. Ált. az orvostanhallgatókból sem az lesz a végén, mint amire elsőben gondoltak.

Szóval döntsd el, hogy általános orvos, vagy állatorvos, aztán a 6 év kemény tanulás közben ráélsz azon agyalni, hogy mi is legyen.

2011. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!