Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a rajztanárok...

Miért van, hogy a rajztanárok nem tolerálják azt, ha a diák szabadidejében manga stílusban rajzol? (órán nem)

Figyelt kérdés
Ezt úgy kell értenem, hogy eddig, szinte minden rajztanár - életemben vagy 15-el biztos találkoztam - vagy azt állította, hogy másoltam a rajzot, vagy, hogy ne erőltessem ezt a divat dolgot. körülbelül nyolc éve rajzolom, egyáltalán nem divatból.
2009. márc. 10. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Így tanulták. Lassan majd ráéreznek.

Sokkal lassabban, mint egy kívülálló.

Egy rajztanár.(minden gyerekem mangázik. Jók)

Nekünk azt mondták, hogy csak a tanulmányrajzon át visz az út. Még síkról sem szabad másolni.Akadémikus rajzoktatás folyik.

Mondd meg, hogy ez nem rajz, ez egy más műfaj. De vizuális műfaj. És egy kultúra, és így nézze. Talán így megértik.

2009. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán az egyiptomi ábrázolás évezredeken át fennálló kötöttségeihez kéne hasonlítani nekik. Van amikor épp a műveltség egy területen a nyitottság akadályozója. Már nem "rajzszüzek"
2009. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Általában azért nem szeretik mert sablonos, és nem realista. ( már ami az anatómiát illeti)
2009. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert irigyek!


Semmi más miatt...

2010. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

én is a manga stílussal kezdtem.. aztán idővel már kevésnek éreztem, és egyre realisztikusabbakat kezdtem rajzolni (a nagyobb szemeket meghagytam... sokkal kifejezőbbek, mint a méretarányosak)...viszont, ha te 6 éve így csinálod, akkor gondolom nem akarsz változtatni, de egy rajztanárnak meg kell tanítania az emberi arányosságokat, stb.

Ha belegondolsz.. meg lehet érteni :)

ha egy szülő azt látja, hogy a gyereke 6 éve "mese" stílusban rajzol csak, akkor a rajztanárján fogja számonkérni

2014. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Azért mert a manga és anime rajzok nem saját ötleteid alapján származnak. Túl sokan kedvelik és rajzolják ami persze nem baj:), de egy rajztanár arra tanít hogyan "fejezd ki önmagadat", hogy ha igazán sikeres szeretnél lenni akkor az ilyen iparban a "saját" ötletet jobban kedvelik:)
2015. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És én az elöző válasz íróval nem 100 százalékosan értek egyet, mármint aki az arányosságról írt, mert részben igaz, de attól is jó egy kép ha nem arányos, vagy szabályszerű! Ezt a tanárok csak azért tanítják hogy a sajátművészetedben tudd alkalmazni ha olyant rajzolsz! De ez nem azt jelenti hogy mindig olyant kell! Lásd: Szürealizmus
2015. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mert a legtöbb rajztanár egy hülye.
2015. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!