Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyáltalán érdemes egyetemre...

Egyáltalán érdemes egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jövőre érettségizem mégse tudtam egyáltalán eldönteni mit is akarok dolgozni mint tisztességes ember. Meg már nagyon látom, hogy az érettségi után nem érdemes inkább tanulni se menni, mert sok ismerősöm van aki egyetemre elment oszt 5 év után hiába végezte el azon tárgyakat melyek az általa kedvelt munkalehetőséget biztosították volna mégis egy gyárban kötött ki némi sz*ros 80.000 Ft ért...Meg már én itt 18 éves fejjel itt gondolkozom mit kezdjek magammal. És egyszerűen nem tudom eldönteni mit akarok dolgozni...:(
2011. máj. 11. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A sok ismerősöd mind olyan szakra ment tanulni, amiknek a piacon nincs értéke, persze ettől még lehet, hogy nagyon érdekelte őket, amit tanultak. Ha olyan szakot választasz, aminek van értéke, akkor megéri egyetemre menned. Ha esetleg olyan szakot szeretnél választani, ami nem keresett, azt sem feltétlen baj elvégezni, elvégre egyetemen már azt tanuljuk, ami minket érdekel. Továbbgondolva egy sima érettségivel sem fogsz többet keresni, mint ha lesz mellé egy diplomád.
2011. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom te miből gondolod, hogy az egyetem garancia arra, hogy te majd hol és mit fogsz dolgozni. Kiindulási alapnak jó, másra nem nagyon, kivéve ha ilyen orvosi meg ilyesmi pályát terveznél, de úgy érzem nálad ez nem játszik.

Valami OkJ-t, szakképzést mindenképpen csinálnod, kell, mert az érettségi már arra se elég, hogy kitöröld a... Fősulin lehet kapcsolatokat építeni, mellette dolgzni és azért továbbtanulás szempontjából sem annyira utolsó. Nehogy azt hidd ám, hogy az állás majd úgy a kezedbe repül, egy natúr érettségivel főleg nem. Az meg már a másik kérdés, hogy tanult, szakképzett emberek SEM találnak maguknak állást...

2011. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod biztosan, hogy mit akarsz tanulni, szerintem ne menj egyetemre, tapasztalatból mondom...

Én múlt évben érettségiztem, beírtam egy szakot, mert muszáj volt valamit beírni. Annyira határozatlan voltam, hogy hallgattam a szüleimre, s beírtam egy divatszakmát, amivel "biztosan kapok munkát". Most meg szenvedés minden napom az egyetemen. Ilyet eszedbe se jusson csinálni!

2011. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesanyám 2 évig keresett munkát érettségivel, és nemrég kapott minimálbéres melót.

Szomszéd csaj kommunikáción végzett (ami köztudottan az egyik leginkább lenézett szak) és 4 hónap után már dolgozott! Protekció nélkül.

2011. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!