Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg sokat...

Hogyan tanuljak meg sokat gyorsan?

Figyelt kérdés
magyar, szlovák, angol, töri
2011. máj. 11. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csoki,tea segiti az agyműködést :D am lényeget leírod egy külön lapra és azt be magolod ha rám halgats az értséginél is azt csináltam a lényeget felveszed telefonal v mit tudom én és álandoan hallgatod mondjuk csinálod a dolgod mész az utcán és közben ott a hecet a füledben nem feltünö de ha sokat hallod megjegyzed
2011. máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
87%
Ne haragudj Kedves első hozzászóló, de a helyesírásodból kiindulva nem lehetsz egy agytröszt. Nem leszólni szeretnélek, csak hát nem tudom, hogy valóban jó tanáccsal szolgálsz a kérdezőnek. Egyébként nem értek veled egyet a diktafonos módszereddel kapcsolatban. Hiába hallgatod az anyagot, ha közben mást csinálsz, nem fogsz tudni odafigyelni. A megosztott figyelem nem könnyű. Azt a képességet is külön el kell sajátítani. Sőt! Maga a hosszan tartó figyelem képessége is külön elsajátítandó feladat. Csak gondolj bele, hogy vajon mennyi ideig vagy képes egy dologra koncentrálni anélkül, hogy közbe más ne jusson az eszedbe. Egy szó, mint száz: a lényeget leírós módszert ajánlom én is. Ha minden tételt te magad dolgozol ki, bár lassabban haladsz vele, viszont meg is tanulod, vagy legalábbis lesz róla annyi fogalmad, hogy ne bukj meg. Ez a módszer azért is hatásos, mert vizuálisan is felfogod a leírtakat. Az agyad lefényképezi a szöveget, és így sokkal több minden megragad. Ami még ajánlok, hogy használj sok bekezdést és színes tollakat, hogy minél elkülönültebbek legyenek a szövegek. Sok szerencsét!
2011. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én a hangos,félhangos, koncentrált tanulásra esküszöm, általában reggel, mert akkor még friss vagyok.És persze tejes csendben. Egyszerre keveset, de biztosan haladva.

Plusz ez függ attól, hogy te milyen típus vagy. Mindenkinek már tanulási stratégia válik be. De ajánlani Tudom Oroszlány Péter Tanulásmódszertan könyveit.

2011. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!