Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék továbbtanulni,...

Hogyan tudnék továbbtanulni, ha fizetős a szak? :' (

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok és a két,számomra legfontosabb szak,amit szeretnék választani,550e. illetve 220e.ft./félév.Semmiféleképpen nem tudnám fizetni és a családom se tudná.Ami államilag támogatott,az nem olyan színvonalú.Mit tudnék csinálni?
2011. máj. 12. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj el strihelni.
2011. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ami államilag támogatott,az nem olyan színvonalú."


Ezt a baromságot honnan vetted? Elvileg (és tapasztalataim szerint gyakorlatilag is)a költségtérítéses és az államilag támogatott képzés színvonala megegyezik. Annál is inkább, mert a diákok nincsenek elkülönítve, ugyanazokra az órákra járnak, és a csoportok is kevertek. Gyakorlatilag azt se tudjuk, hogy ki a költségtérítésés és ki az államis, mindenhol együtt vagyunk.

2011. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és mi szerint dől el,hogy ki költségtérítéses vagy állami támogatott legyen?bocsánat,de még nem vagyok jártas ebben.:)
2011. máj. 12. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tájékozódj,mielőtt felteszel egy ilyen kérdést...
2011. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor beadod a felvételi lapot, külön kell jelentkezni a költségtérítéses, és az államilag támogatott képzésre. Az adott szak az oda jelentkezett diákok száma és pontjai alapján meghúz két ponthatárt. Az egyik ponthatár (általában a magasabb) az államilag támogatott képzésé, ha azt a pontszámot elérted, akkor államilag támogatott képzésre nyertél felvételt. A másik (általában alacsonyabb) ponthatár a költségtérítésé, ha ezt eléred, akkor felvételt nyersz a költségtérítéses képzésre. Ha mindkettő képzést bejelölted, és mindkettőre felvételt nyertél, akkor oda vesznek fel, amit elsőnek bejelöltél (tehát jó esetben az államilag támogatottra).
2011. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

általában az emberek be sem szoktak jelölni költségtérítéseset.

Pl én bejelöltem 2 szakot a legjobb egyetemen, ahol a legmagasabb ponthatár szokott lenni, aztán ott, ahol a második legmagasabb, ott is mind a 2t. Aztán beijedtem, és bejelöltem a 2t még ott is, ahova alig kell 80%os érettségi átlag, hogy valahova biztos felvegyenek. :D De valószínűleg meglesz az első vagy a második hely is a legjobb suliban. Nem nehéz az érettségi.

2011. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

22:15.. ha tudnám akkor miért kéne feltennem a kérdést?

értem.:D köszönöm szépen.sokat segítettetek!:)

2011. máj. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!