Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért fizetős a Master of...

Miért fizetős a Master of Business Administration szak, amikor ugyanazokról a tantárgyakról beszélnek, amiket már előtte közgázon elvégeztem?

Figyelt kérdés
nem sok érte 600 ezer forint
2011. szept. 1. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem sok érte 600 ezer forint???
2011. szept. 1. 16:11
 2/6 anonim ***** válasza:

De sok.. csak ez egy ilyen szakma, hogyha meg akarod adni a látsztát, hogy tanultnak nézzél ki, akkor ki kell pengetned érte. (Én is elkezdtem 10 éve, azonkívül, hogy átváltottam a pontjaimat, szinte le sem kezdtem..

Nyilván valaki ebben látja a boldogulásának az útját, akkor az végezze el.

2011. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
szerinted azért kéne ingyen lennie, mert te már tanultad azokat a tantárgyakat amiket ott tanítanak.. ?
2011. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

azért, mert oda csak úgy jelentkezhetsz ha más több éves szakmai vezetői tapasztalatod ami leigazolható


[link]


úgy vannak vele aki egy cégben vezetői tisztséget tölt be évek óta, az vagy megengedheti magának a fizetéséből vagy a cég kifizeti neki.


ezt a mastert nem azoknak találták ki aki a bsc után master akarnak csinálni rögtön

2011. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%

A gazdag szülők gyerekeinek szakja. Nem kell hogy vezető legyél, elég csak leigazolt két év munka középvezető szinten. Irreálisan magasnak tartom a tandíjat, mert az oktatás színvonalához képest jóval kevesebbnek kellene lennie.


Amióta beindították a gazdasági szakokat a műegyetemen, azóta folyamatosan romlik az oktatás színvonala. Egyre több hallgatót oktatnak, egyre kevesebbet tanítanak (nincs szaktudás) és közben ugyanúgy szemétkednek és a mérnöki szakokkal is ugyanaz a helyzet. Nem a tudás a fontos, hanem az hogyan csesszenek ki a hallgatókkal!

2011. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

nem azt mondtam, hogy pénzügyi igazgatónak kell lenni, hanem azt, hogy leigazolt vezetői tapasztalatodnak kell lennie.

A középvezető nem vezető?

Azzal vitatkoznék, hogy a Közgáz GTK-ja gazdag gyerekek víkendegyeteme lenne, a TTK-ra ez már inkább igaz.


A KÖzgáz GTK-ján az oktatás színvonala még mindig jó, ugyanúgy ahogy a BGF-en is, egyébként lehet szidni a BME-t és volt Közgázosként "kötelező" is lenne fikáznom őket, de a BME-n a gyazdasági kar még mindig jobb, mint azokban a zugiskolákban, mint a Kodolányi, ZSKF és ÁVF.

Nem a BME rontja a gazdasági felsőoktatás színvonalát hanem ezek.

A BME-s tanárok 80%-a volt Corvinusos tanár vagy mind két helyen óraadó.

A mérnökképzésről nem tudok nyilatkozni.

Én középvezető vagy pénzügyi területen, aláírtam egy tanulmányi szerződést és a cég kifizette, két évig ott kellett maradnom, amíg be nem fejeztem a tanulmányaimat az MBA-n, sőt azóta is ott vagyok.

Előtte is GTK-s voltam, sok pluszt ad ez a master.

Hülyeség azt mondani, hogy ezt már tanultam, pedig az alapképzést 4,7-el zártam tehát nem alibiből jártam be az egyetemre.

2011. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!