Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BKF: Mennyivel másabb a...

BKF: Mennyivel másabb a fizetős szak?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni a BKF-re (komm.-média szakra, újságírás).

Valaki írja már le nekem, hogy milyen eredmények kellenek ahhoz, hogy felvegyenek államira, és hogy felvegyenek fizetősre? Mennyi a kettő között a különbség?

Úgy tudom, ha jól tanul vki és fizetősön van, átvehetik államira, mert ugye sokan kiesnek stb.

Valamint a pontszámításról... most csináltam előrehozott érettségit angolból, ötös. Ha még jövőre beleveszem az irodalmat, akkor van esélyem, hogy felvesznek? Matekból elég hülye vagyok. :S

És mennyire jó a komm.-média szak? Tudom, hogy nehéz elhelyezkedni, de 5 éve újságíró szeretnék lenni, ill. vmi olyan munkát szeretnék, ami kommunikációval kapcsolatos.

Tudtok még ezen kívül más szakot ajánlani, v. olyan sulit, ahol nincs matek?


2010. jún. 22. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

ha a matekod szarul sikerül érettségin, akkor nem valószínű, hogy elég egy állami helyre.

matek meg minden fősulin/egyetemen van szerintem.

2010. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az állami és a fizetős közt semmi különbség nincs. Ugyanazon órákra jártok, egymás csoporttársai vagytok, csak néhányan "ingyen" járnak oda, mások pedig költségtérítésesek. A képzés viszont ugyanaz. Ahhoz, hogy felvegyenek államira, el kell érned az államilag támogatott szak felvételi ponthatárát. Hogy ez mennyi és hogyan viszonyul a költségtérítéses szak ponthatárához, azt a felvi.hu meg tudja neked mondani az elmúlt pár év viszonylatában.
2010. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Valaki írja már le nekem, hogy milyen eredmények kellenek ahhoz, hogy felvegyenek államira, és hogy felvegyenek fizetősre? Mennyi a kettő között a különbség?"


- Ezt egy évvel előre senki nem tudja neked megjósolni, de tájékozódási alapnak nézd meg a tavalyi, és majd az idei pontokat.


"Valamint a pontszámításról... most csináltam előrehozott érettségit angolból, ötös. Ha még jövőre beleveszem az irodalmat, akkor van esélyem, hogy felvesznek?"


- Nem idén felvételiztem, de azt tudom, hogy a pontokat nem két érettségiből számítják ki. (még kevésbé abból, hány tárgyból érettségizel) Ez így édeskevés.


"Tudom, hogy nehéz elhelyezkedni, de 5 éve újságíró szeretnék lenni, ill. vmi olyan munkát szeretnék, ami kommunikációval kapcsolatos."


- Hát, az. De újságíró anélkül is lehetsz, hogy ezt elvégeznéd.


"Tudtok még ezen kívül más szakot ajánlani, v. olyan sulit, ahol nincs matek?"


- Pl. oboa szak a Zeneművészetin. Egyszerűen nem tudtam értelmezni ezt a kérdésed.

2010. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a komm.média szakon is 5 érettségi tárgy közül legalább kettő eredménye alapján számolják az érettségi pontokat, így a matek jegyed nem feltétlenül fog beleszámítani. Vagyis ha pl. magyarból és töriből, vagy idegen nyelvből jobbak az eredményeid, azt fogják figyelembe venni, mivel ez a 3 tárgy is érettségi követelmény a szakon. Mivel kétféle pontszámítási módszer létezik, így az eredményeid alapján mindkettőt levezetik, és amelyik módszerrel több pontod lesz, azt veszik figyelembe.

Államin ezen a szakon szinte mindig 400 fölött volt a ponthatár, tehát nem elég a jó tanulmányi eredmény, hanem kell hogy legyen valamilyen többletpontod is ahhoz, hogy bekerülhess.

Amúgy a szakon matek konkrétan nincsen, de van pl. mikro és makroökonómia.

Ha költségesre vesznek fel és megürül államis hely, akkor pályázhatsz rá, de általában egy ilyen államis helyre rengetegen pályáznak, és sok szempont alapján döntenek, hogy ki nyer átvételt. Talán egyszerűbb ha egy múlva újrafelvételizel és közben minél több többletpontot szerzel, esetleg újraérettségizel ha szükséges.

2010. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n meg lehet nézni, hogy melyik szakhoz melyik érettségi tárgy eredményét nézik. mérnöki szakokhoz a matekot tuti nézik, szóval hiába 5ös valaki töriből meg irodalomból, ha a matekja 2-es akkor nem számít más. kommunikáción nem tudom mit néznek, de mint mondtam, felvin-n meg tudod nézni.
2010. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!