Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én miért nem tudok úgy tanulni...

Én miért nem tudok úgy tanulni mint a többi ember?

Figyelt kérdés
Egyetemista szaktársaim 2nap alatt felkészülnek 24db igen hosszú tételből, ami nekem kb 2hét.Én ezt nem értem, hogyan csinálják. És általában jobb jegyet is kapnak mint én.
2011. máj. 26. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz a módszered. Hogy szoktál tanulni? Mellesleg lehet, hogy nem is a te módszered rossz, csak amit te megtanulsz, azt tényleg tudod, ők meg két nap múlva már elfelejtik.
2011. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hosszú a tétel akkor beosztom és x idő után újra neki állok. Egyszer elolvasom és utána addig próbálom felmondani mig nem sikerül. Esetleg leirom. 3-4oldalas tételt kb 4óra alatt tudok megtanulni. És igy naponta kb 3-4 tételt tudok megtanulni és ez nagyon kevés.
2011. máj. 26. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem vigasztal, de nálam ugyanez van. Illetve most végzek, úgyhogy beszélhetek múlt időben. Volt olyan vizsga, amin kétszer megbuktam, pedig csomót tanultam, mások meg előző nap átfutották, és négyest kaptam.

Szerintem nálam ott volt a gond, hogy nagyon felületesen tanultam. Elolvastam, oké, ezt tudom, menjünk tovább, vizsgán meg emlékeztem, hogy olvastam, de hogy mit is, az homály volt. Vagy nem tanultam egész félévben semmit, úgy meg marha nehéz megtanulni 20+ tételt, míg aki folyamatosa(bba)n bele-belenézett ment közben, annak már van valami alapja, csak fel kell frissíteni.

2011. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Énis hasonló nehézségekkel küzdök, de nállam inkább a koncentrációval van a gond. De ha igazán beleméjedek akkor sima ügy.

Elolvasom a tudnivalót, előszőr csak egészben, aztán modnatról mondatra ártágom magam és megpróbálom a saját szavaimmal visszaadni azt amit olvastam. Vizuális vagyok, úgyhogy le is szoktam írni vázlatosan, aztán kerek egésszé alakítom. Majd az egészet folyamatos feleletként felmondom magamban, vagy hangosan ha 1edül vagyok. Ez így bezsokott válni bár elég sok időbe telik :D

Ők tuti kiborgok :/

2011. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért mert nem magát a tartalmat tanulod, hanem a szöveget, ami le van írva, azt rögzíted, és nem feltétlenül a ... hogy is mondjam... az absztrakt dolgot, amiről szól.

Így tanultam sokáig a törit, de nem is értettem belőle semmit.

2011. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet h csak mondják h előző nap "átfutották". És valójában már hetek óta tanulgatnak rá, így ha előző nap csak átfutják az pont elég...
2011. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert te magolsz. Ez gyakori hiba. Inkább az összefüggéseket próbáld megérteni.
2011. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is magalok. De nagyon nehéz amugy. Hiába adok magamnak 1tételre 2órát egyszerűen nem megy bele a fejembe és a 2órából lesz 4 vagy 5óra és ez csak egy tétel.
2011. máj. 26. 18:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem bunkó akarok lenni, de mondjuk ki, gyengébbek a képességeid és több idő kell neked rá. Van ilyen.
2011. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, 95% matek és közgáz érettségi után és szószerint tanulás nélkül nem tudom, hogy gyengébb képességű lennék. Lehet úrrá lett rajtam a lustaság.

Vagy az is lehet hogy 1év után nehéz belerázodni a tanulásba megint.

2011. máj. 26. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!