Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van? Csúszok egy...

Ilyenkor mi van? Csúszok egy évet? És ha igen, fizetnem kell?

Figyelt kérdés

Államilag finanszírozott 2 éves (4 féléves) MA képzésre járok. Most végzem a 2. félévemet. Februárban kórházba kerültem, így volt egy tantárgy, amit a jelenléi ív miatt nem udam felvenni ebben a félévben. Csak sajnos éppenséggel az nem tudtam, hogy ez a tantárgy előfeltétele egy 3. ill. egy 4. féléves tantárgynak is!!!

De csak jövő tavasszal indíják újra ezt a tantárgyat, így nem tudom addig sem a 3. féléves, sem a 4. féléves tárgyakat felvenni, így a 4. félévben lediplomázni sem. Csak egy év csúszással, az 5. illetve 6. félévben. De mos két tárgy miatt csúszok egy egész évet? És akkor fizetenem is kell???


2011. máj. 26. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

valami dékáni engedéllyel biztos hogy fel tudod venni hamarabb, amint indul és mellette csinálhatod párhuzamosan a ráépülő tárgyakat is


milyen MA ez? és melyik suli? ha viszel orvosi igazolást és személyesen szépen udvariasan illedelmesen megbeszéled a dékánnal, mert asszem ilyenkor dékáni engedély kell, akkor biztos megadja..

2011. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenkor van lehetőség arra, hogy párhuzamosan a 3.féléves tantárggyal, amelynek ez előfeltétele, vizsgakurzusként felvedd, és ha ez a VK vizsga sikerült, vizsgázhatsz a 3. félév végén a tárgyból is.
2011. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána járok...még csak most kezdődött a kurzusfelvétel (ELTE pedagógia MA), lehet, hogy meghírdetik még vizsgakurzusként, és ha most őszi félévben el tudnám végezni párhuzamosan a 3. féléves tárggyal, akkor felvehetném majd a 4. féléveset is, és le is tudnék diplomázni. Bár meghírdetnék! Egy tantárgy miatt csúszni egy egész évet...jaj.:-(
2011. máj. 26. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!