Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a kollégiumi élet az...

Milyen a kollégiumi élet az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Közösség?Otthon érzed magad?Hogyan tudod/tudjátok megoldani a mosdó-WC használatot?Miért választottad a koleszt?Megbántad?Mindenre kiváncsi vagyok.
2011. máj. 27. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Hümm. A közösség lehet jó is, rossz is. Foghatsz ki szörnyű lakótársakat, akik nem hajlandóak pakolni, takarítani maguk után, akik hagyják megrohadni a kaját a hűtőben, vagy épp ellopják a Te cuccaid a szárítóról.

Igazából a szorgalmi időszakban minden héten legalább egyszer-kétszer komolyabb bulik vannak, akkor az egész kolesz hangos, sokszor spontán összeröffenésekből is hatalmas bulik lesznek. Vizsgaidőszakban csendesednek el a kedélyek, akkor a bulik is eltűnnek, mindenki csöndes, mindenki zombi-üzemmódban van, mindenki tanul.

Mosdó-wc használat? Mindenki akkor megy, amikor akar, egyszerűen meg kell szokni, hogy járkálhatnak, amikor Te épp mondjuk mittomén, fazonírozni akarsz a zuhany alatt. :)

Otthonérzet? Nem, nem jellemző. Nincs meg az a magánszféra, ami miatt otthon érezhetném magam. Több emberrel élsz együtt egy fedél alatt, ez... Ezt nem nevezném otthonosnak. Poén, meg jó buli, de teljesen elengedni magad nem tudod, mert mindig lesz a nyakadon valaki. (Meg esetleg az a valaki hajnalban beállít egy másik valakivel, akivel nem zavartatva magát nekiállnak szexelni, úgy, hogy még négyen vannak a szobában. Ilyen szobatársam is volt már.)


Azért választottam, mert olcsónak tartottam, és érdekeltek a bulik, érdekelt a pörgés. De megbántam, igen, mert rájöttem, hogy én túlságosan mizantróp, antiszociális vagyok ehhez, kell a külön szoba és a csönd, úgyhogy irány az albérlet. Kevesebb ember, magánszféra, könnyebb alkalmazkodás, kevesebb szabály. A költség így is megoszlik, nem sokkal több, mint a kolesz volt.


De ha szereted a közösségi életet, könnyen barátkozol, könnyen megy a beilleszkedés, szeretsz pörögni, akkor a kolesz megér egy próbát, simán. Ki kell próbálni, lehet, hogy jó koleszt, jó szobatársakat fogsz ki. (Na meg aztán lehet cserélgetni is szobatársat is, koleszt is egy év után, vagy amikor adódik alkalom. :) )

2011. máj. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kollégium, gyakorlatilag 3/6-an élünk egy lakásban, külön fürdő, külön konyha, úgyhogy ilyen gondok nincsenek. Nem bántam meg, ez volt életem legjobb döntése. A társaság nagyszerű, az emberek nyíltak, rendesek, segítőkészek, a környék nyugodt leszámítva a koli-bulik estéjét, és vizsgaidőszakban jó látni, hogy nem csak te szenvedsz :)
2011. máj. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

igazából szerintem a kolesz nem igazán alkalmas arra, hogy elvégezz onnan egy komolyabb szakot. megérné egy kimutatást készíteni, hogy a végzősök közt milyen arányban vannak a kollégisták és az albérletesek/otthon lakók. szerintem elég meglepő eredmény születne. persze ilyen turizmus meg bölcsész szarságokat úgy is el lehet végezni, hogy a koleszba minden nap be vagy állva, de rendeset nehéz. viszont kihagyni is hülyeség, mert igazán frankó bulik vannak, könnyű ismerkedni (egy éjszakára is).

én első évbe koleszos voltam, még 20 kreditet se teljesítettem. következő évben albira váltottam, ebben a két félévben mindössze 1 kreditnyit vesztettem. az se volt fontos tárgy, a szokom legjobbjai közt vagyok (matematika szak).


szerintem ha fiatal vagy 18-20 akkor vállalj be egy bulizós évet, azalatt legalább átlátod, hogy hogy is működik a felsőoktatás és másodiktól mikor már kicsit megkomolyodtál, akkor kezd bele a tanulásba. nekem bevált. :-)

2011. máj. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én fél évet laktam kollégiumban, azt is csak azért, mert kíváncsi voltam, amúgy 20 km-re lakom az iskolától. :) A mi kolink mondhatni full extrás két szobára jut egy külön fürdő, külön konyha, külön wc (pont mint ha külön lakásokból állna a koli). Akik nálunk együtt laknak 4-en, már viszonylag jól ismerik egymást, adnak a másiknak szabad teret, viszont ahogy előbb már említették tanulásra nem a legalkalmasabb. Engem nem is a sok buli zavart, inkább az, hogy tanulni próbálok, és ki-be mászkálás van, beszélgetés, barátnőzés, stb. Én így sajna nem tudok tanulni, és ehhez alkalmazkodni sem tudtam. Persze tanulás szempontjából is van pozitívum, ha nem értesz valamit, csak elcsörtetsz egy csoporttársig, vagy felsőbb évesig, és rögtön ott a segítség, de nekem az a tapasztalatom, hogy csak ezért nem éri meg bent lakni. :)

Második félév előtt hazaköltöztem, azóta itthonról járok be, a nagyobb koli bulikat, csoport bulikat így sem hagyom ki, hívnak mindig, tanulás és magánélet szempontjából viszont sokkal jobban érzem magamat így. Nyugodt vagyok, nem duruzsol valaki mindig a fülembe, nem igazán kell alkalmazkodnom. Én így jobban érzem magam, persze valaki koleszban érzi jobban magát... nem lehet egyértelműen kijelenti, hogy ez rossz, vagy az rossz. Ki kell tapasztalni, hogy neked hogy a jobb, költözz be koliba, próbáld ki, ha nem jön be még mindig mehetsz albérletbe, de ha felvennének koliba, szerintem hülyeség lenne rögtön albérletbe költözni, ezt ki kell próbálni, hozzátartozik a diák élethez! :) Esetleg várhatsz vele egy évet, addigra kialakulnak olyan társaságok, hogy kérhetitek, hogy rakjanak össze titeket egy szobába...

2011. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!