Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem az...

Valaki elmagyarázná nekem az egyensúlyi reakciókat és a reakciósebességet?

Figyelt kérdés
Légyszi ne linkeljetek, meg google a barátod. Tényleg megtanultam, de használatban nem igazán tudom!
2011. máj. 27. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyenből azért elég sok van. kicsit pontosítsd a témát.
2011. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát oké. Megtanultam, hogy az egyensúlyi reakciók ugye függenek a hőmérséklet, nyomástól, koncentrációtól.

Ha a hőmérsékletet emelem endoterm irányban tolódik el az egyensúly, és ha megvan adva egy ilyen reakció:


N2 + 3H2 <-> 2NH3 és a reakcióhő: -92 kj/mol

És ekkor pl. ha növeljük a hőmérséklet melyik az endoterm irány?


Vagy például ha növeljük a nyomást, akkor merre tolódna az egyensúly és miért?

2011. máj. 27. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
sorry ebben nem tudok segíteni, kémiából soha sem voltam túl jó. az hő és áramlástani egyensúlyi egyenletekhez értek. de pont ezért kérdeztem, mert akkor nem írom le feleslegesen legalább.
2011. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Idézek:


„Magas hőmérsékletre hevítve vagy elektromos szikrák hatására az ammónia hidrogén- és nitrogéngázra bomlik.“


Nyomás növelésével az egyensúly a kevesebb molekulákat tartalmazó irányban tolódik el, vagyis az NH3 irányába (2<4). A molekulák száma csökkenni fog.

2011. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!