Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki elmulasztja az...

Ha valaki elmulasztja az emelt nyelvi érettségi írásbeli részét, szóbelivel kiválthatja azt?

Figyelt kérdés
Egy fórumon olvastam, hogy az emelt nyelvek esetében, amennyiben nincs meg külön-külön a szóbeli és írásbeli rész, csak a szóbelivel ( tehát 2x tételhúzással ) nem lehet kiváltani az írásbelit, míg más tantárgyaknál igen. Nem nagyon találtam hivatalos leírást, valaki tud erről valamit? Nyelvvizsga szempontjából logikus lenne, hiszen az akkreditált nyelvvizsgák követelményei egységesek, és komplex készségek kellenek a letételükhöz - az emeltért pedig lehet kapni középfokú nyelvvizsgát. Akkor most hogy van ez? Csak középszintűként számolják így el az érettségit, vagy csak nyelvvizsgát nem kap érte?
2011. máj. 29. 00:03
 1/3 anonim válasza:
egyik ismerősöm eltörte angol érettségi előtt mind a két csuklóját , és azt mondták neki , hogy húzhat 2 tételt , és megvan az angol érettségije , de tovább nem viheti a pontot , ezért ment következő évben(közép szint) nem igazán értettem a kérdésed , remélem segítettem
2011. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy nem viheti tovább a pontot? Sehová sem számították be az angolt, de az érettségije meglett így? Ő emelt szintűt rakott?
2011. máj. 29. 00:10
 3/3 anonim válasza:
én se igazán értettem , azt mondta hogy mivel jelentkezett , elmehet szóbelire , ott két tételt húz és ezzel meg is van , csak hogy ne legyen érvénytelen vagy egyes a vizsgája , de a továbbtanulásba nem számíthatja be mint pontot....közép szinten érettségizett(volna)
2011. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!