Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel? De nem a szokásos...

Diákhitel? De nem a szokásos kérdés.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kismillió ilyen kérdés volt,néhányba bele is olvastam. Természetesen mielőtt felveszem, ezerszer átolvasom a szerződést, kikalkulálom a dolgokat. És természetesen, ha nem lesz életbevágó, akkor fel se veszem. Inkább élek kenyéren és vizen, 6évig az egyetemen, ezt minden álszentség nélkül mondom. Viszont lehet, hogy erre fogok szorulni, és nem luxus cikkeket fogok belőle venni, hanem ételre kell majd, most még tudnak támogatni a szüleim, de nem tudom ez meddig marad még így. Nos az orvosi az minimum 6év,és akkor még senki vagyok, mert még rezidenskedni is kell, ott kb annyit kapsz,amennyi a diákhitel egy hónapban,nem egy hatalmas összeg. Szóval min. 6évig -addig ugye nem fogok keresni- kamatozik törlesztések nélkül. Ami nagyon sok, és nagyon félek tőle, de ha nem lesz más megoldás muszáj. Most a munkával ne gyertek légyszíves, mert az kivitelezhetetlen, alkalmi munkákból meg nem tudom magam fenntartani. Szóval nagyon alaposan meg kell gondolni. Megéri? A kérdésem azért nem "szokványos", mert én arra lennék kiváncsi, hogy az írásaik alapján nem primitívnak tűnő emberek-sok ilyet láttam- teljesen eladósodtak, máshogy mondtak dolgokat, mint ahogy a szerződésben szerepel, olyasmiket állítottak, amiken meglepődtem, most az csak egy dolog, hogy elméletileg végzés után van türelmi idő és sokak szerint nem tartják be, még ez a "legkisebb" baj, de a kamatok emelkedésétől kezdve, egészen addig, hogy mindent vittek a végrehajtók, ami mozdítható, illetve a diákhitel ezernyi féle csapdájáig át mindent hallottam. Sokak szerint egy "normál" hitel is kedvezőbb. A másik tábor azt vallja,hogy ez tökéletes ahhoz,hogy elindulj,ha már hitel kell ez a legkedvezőbb, és vele sose történt olyan, hogy rossz kimutatást küldtek, nincs benne csapda, csak értelmezni kell a szerződést etc...Nos én bármennyire is ellenzem az eszem alapján a 2. tábornak hiszek, mert hát ezt látom leírva...de létezik,hogy a valóságban nem ez történik? Annyian panaszkodnak rá...hogy lehet hogy ennyi ember "nem tudja értelmezni"? Akik jártasak ebben, kiváncsian várom a véleményüket.


Én ugye ha tegyük fel felvenném 6 évre, hát több milliós hittel indulnék, ha mondjuk havi 40ezerrel számolok,és mindez kamatok nélkül, kicsit sokkoló...


2011. máj. 29. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim sajnos nem álltak úgy anyagilag, hogy diákhitel nélkül el tudtam volna végezni az egyetemet. Két testvérem is egyetemre járt, mikor nekiálltam, sok lett volna nekik anyagilag. Persze papíron jól éltünk, ezért szociális támogatást nem kaptam, csak ösztöndíjat. Dolgoztam is az egyetem mellett, de arra sem volt mindig időm. Felvettem én is a diákhitelt. Havi 21 ezer forintot igényeltem 5 éven keresztül. Ez kamatokkal együtt több, mint egy millió forintos tartozás volt. De az államvizsga után egyből kaptam jól fizető állást, így kevesebb, mint egy év alatt vissza is fizettem. Én úgy érem, hogy jó befektetés volt. 27/F
2011. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Igen, ez akkor tényleg jó befektetés volt. Én is így próbálok hozzáállni.

2011. máj. 29. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám azt, hogy tökéletes, de azért hatalmas átverés sincs benne szerintem. Én nem vettem fel szerencsére nem volt rá szükségem, de jópár csoporttársam igen. Valaki tudja értékelni, hiszen valóban az élethez kell neki, valaki miután kifizette a félévet (költségtérítésesen van), azt a kis maradékot eltapsolja, mintha fel sem fogná, hogy az hitel, és egyszer vissza is kell fizetni. Szerintem ha valaki felelősségteljesen veszi fel a diákhitelt, felfogja agyilag, hogy hitelből él, követi, hogy hol tart, akkor nagy meglepetések nem érhetik, csak tényleg borzasztó érzés lehet milliós tartozásokkal kezdeni az életet. A helyzet az, hogy véleményem szerint addig kell húzni a hitel felvétele nélkül amíg csak lehet! Tényleg ha kenyéren és vízen kell élned félévig, akkor is inkább az, mint a hitel, és nem azért mert hatalmas átverés lenne, egyszerűen csak sajnos baromira kihasználják, hogy sok diák kénytelen felvenni, és pláne ha diákszemmel nézzük, baromira nagy kamatok vannak rajta (az 1% is több mint a semmi [most csak mondtam valamit]).

Egy csoporttársam egy éve jött át hozzánk, előtte két évet járt másik iskolába. Amikor ott kiiratkozott, és felvették hozzánk, azt a diákhitelesek nem "könyvelték", hogy még mindig tanul. Június végén kiiratkozott, szeptember végén pedig már kapta a levelet, hogy el kéne kezdenie törleszteni a több mint 500 ezres tartozását, amit ugye egyrészt nem volt miből még, ezért kérvényezte a halasztást, és meg is kapta, de 3 év múlva azért ez már nem csak 500 ezer lesz sajnos.

Abba is gondolj bele, hogy ha 6 évig hitelből élsz, és már nem leszel diák, 2-3 hónap és benyújtják a számlát, tehát a csöppnyi kis fizetésedből nem csak élned kell majd, de törlesztened is. Bár nem tudom milyen esetekben lehet halasztást kérvényezni, de érdemes végig gondolni, hogy lesz e lehetőséged fizetni, amint kiléptél az iskola kapuján...


Végezetül pedig... Engem arra neveltek, hogy hitelt csak is akkor vegyek fel, ha már nincs más választás. Ösztöndíjból élek, illetve a szüleim segítenek ki, és ha szabadidőm engedi, keresek valami részidős munkát is. (Természetesen emellett minden nyaramat is végigdolgozom) Sajnos van olyan hogy vajas lekváros vagy mézes kenyéren élek két hétig, mert ugye ezt otthonról tudok magammal hozni, de amíg így megvagyok, addig biztos nem veszek fel hitelt. Ha nagyon rászorulnék, akkor inkább elmennék fél évre, egy évre külföldre dolgozni. Ott azért vannak olyan fizetések, hogy én itthon diákként 1-2 évig simán megvagyok belőle. Sokan azt mondják, hogy rossz megszakítani a tanulmányokat ezért, de én inkább megszakítom, és csúszok egy évet, mint hogy milliós nagyságrendű tartozással kezdjem az életemet. Nézőpont kérdése. Neked kell mérlegelned, hogy számodra melyik a kedvezőbb, és úgy alakítanod, hogy akárhogy is döntesz, legyen benned elég kitartás és akarat, hogy elvégezd az egyetemet, és fizetned is legyen miből! Illetve hát érdemes annyit félretenni mindig amennyit csak bírsz, hogy kihúzd valahogy a következő hónapot is! :)

2011. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ha kenyéren és vízen élnék se! tudnám kispórolni a kollégium és utazás díját. Én azt a Diákhitelből fedezem, plusz költségek ösztöndíj, szüleim nagyon kevéssel tudnak támogatni. Nem élek luxusban, nem bulizok, csak nagy ritkán, nincsenek luxus cikkeim, nem vásárolgatok...Jól gondold meg, írd össze mennyit kellene költened egy hónapban feltétlen, és azt is, hogy szüleid minimum mennyivel tudnak segíteni. Megpróbálhatod anélkül elkezdeni, ha pontosan nem tudod kell-e vagy sem, és majd kiderül.
2011. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!