Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel kérdés, ilyen...

Diákhitel kérdés, ilyen esetben hogy működik?

Figyelt kérdés
2007-2008as tanévben elkezdtem egy félévet és a diákhitelt is felvettem. A következő félévre már nem iratkoztam be, de nem tudtam, hogy be kell jelenteni a változást. Törleszteni sem kezdtem, mert nem volt munkám és még újra akartam kezdeni az iskolát. Most viszont szeptembertől újra főiskolára mennék, de nem tudom, hogy így fogok-e kapni diákhitelt. Ha elkezdem még most törleszteni az úgy jó? És mire számíthatok, amiért már nem törlesztettem eddig is?
2011. júl. 12. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Amíg nem lesz tiszta a számlád a Diákhitel Központnál, addig tuti nem kapsz újabb hitelt. Ez azt jelenti, hogy az eddig be nem fizetett törlesztőket ki kell fizetned az eddig esedékessé vált késedelmi és normál kamattal együtt. Mindezt pedig még szeptemberig, mivel akkor nézik meg.
2011. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, még valami. Azt nem tudom, hogy a diákhitellel KHR-listára lehet-e kerülni, de ha igen, akkor te már fent vagy. Ez pedig azt jelenti, hogy a hitel teljes visszafizetésétől számított 5 éven belül nem tudsz újabb diákhitelt igényelni.


A legokosabb, amit tehetsz, hogy megkeresed a szerződésszámodat és felhívod őket.

2011. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!