Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így járhat a diákhitel?...

Így járhat a diákhitel? (merőben elméleti kérdés. )

Figyelt kérdés
Na most az van, hogy én járok egyetemre, és konziba is. Ez utóbbi középfokú intézménynek minősül, de van külön érettségi utáni szakképző osztálya. Ha egyetemről repülök, akkor járhat csak a konzi után a diákhitel?
2011. jan. 20. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetemről repülsz akkor nem jár a diákhitel.Akkor szólni kell nekik,hogy már nem vagy egyetemista,és ne küldjék a pénzt.Ha nem jelzed,akkor egy összegben fogják visszakövetelni tőled...

Diákhitel csakis egyetemi,főiskolai hallgatók igényelhetik.

2011. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jár :D Én pont ugyanígy voltam, azt hittem, hogy a konzi miatt még ha nem is fogom kapni, de legaqlább nem kell fizetnem. De persze jött négy hónap után a levél, hogy máris elmaradásban vagyok...

Viszont nem kérték vissza egy összegben!! Csak simán havonta kellett törleszteni, pedig nem jelentettem be semmit.

2011. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg tanulsz, addig törlesztened sem kell, csak a tanulmányaidat kell igazolni.

A folyósítás feltétele pedig a felsőfokú tanulmány, de már "emelt" OKJ-re is megkapod.

2011. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben, köszi :) és ha mondjuk újra felvételizek, és köv. év első félévben megint megyek egyetemre? akkor kiesik a 2. félév ugye?
2011. jan. 20. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem!

Elmondom, nálam mi volt: érettségi után még volt két évem a konziban (egy év csúszással kezdtem). De elkezdtem egy egyetemet is. Tehát abban az évben párhuzamosan csináltam a kettőt. Ekkor vettem fel diákhitelt.

Persze nem bírtam a két sulit (Bartók+BME :D), ezért abbahagytam az egyetemet. A második évben csak a konziba jártam. Ekkor törlesztenem kellett. Közben beadtam a felvételit, ezért a harmadik évtől megint egyetemista vagyok. Ez azt jelenti, hogy az utolsó törlesztőrészletet augusztusban kellett kifizetnem, mivel szeptembertől megint felsőoktatási jogviszonyom volt.


De attól, hogy beadod a felvételit, még nem leszel felsőoktatásban részt vevő hallgató. Az majd csak a beíratkozás után lesz. Tehát mindenképpen a beíratkozásig kell törlesztened.


És nem, a konzi semmilyen szempontból nem felsőfokú, konkrétan úgy veszik, mintha egyáltalán nem járnál iskolába.


Még egy: jelentsd be a változásokat. Különben továbbra is törlesztened kell majd.

2011. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Amíg tanulsz, addig törlesztened sem kell, csak a tanulmányaidat kell igazolni."


Na ez az, ami nem így van. Én is ezzel próbáltam érvelni az ügyfélszolgálaton, de nem fogadták el. Csak akkor igaz, ha egyetemen tnaulsz.

2011. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!