Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenki utál tanulni, de...

Mindenki utál tanulni, de sokan mégis ráveszitek magatokat, milyen módszerekkel sikerül ez?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírok tanulni, mindig kitalálok vmit, h mivel töltsem el az időt tanulás helyett, és nagyon kéne vmi ötlet, segítség.
2011. máj. 31. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát találj benne valami érdekességet, pl: történelem.

Ha szeretsz olvasni, de a kötelezőket utálod kiolvasni, esetleg az osztálytársaid se nagyon szeretik, akkor beszélhetsz a tanárral például, hogy elolvasol egy másik könyvet és arról számolsz be neki. Fontos az is, hogy sikerélménye legyen a tanulásban az embernek, itt például: a matek példákra gondoltam. Persze, ne egész nap tanulj, szánj időt egy kis kikapcsolódásra is mellette.

2011. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ez negem is igazán éérdekelne. Érettségizem de 1xűen nem tudok nekiállni tanúlni
2011. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapműveltséghez hozzátartozik, minden szinte amit tanítanak. Legyen bennetek egyfajta akarat, hogy ti ezt márpedig megakarjátok tanulni. Mert hát, anélkül nehezen megy. Még mindig jobb tanulni, mint melóhelyen dolgozni szerintem. Az meg a ráadás, ha jól tanulsz jó állást szerezhetsz, jó fősulira kerülhetsz be. Kell hozzá célkitűzés is szerintem, mi szeretnél lenni, ha nagy leszel.
2011. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Például: mi szeretnél lenni, ha nagy leszel. Azokra a tantárgyakra melyek szükségesek az általad elgondolt munkához jobban kell tanulni, mint a többit.
2011. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondoljatok a távolabbi célokra, szakmára ami érdekel, amit el szeretnétek érni az életben.

Én most közel 30 évesen csináltam egy emelt kiegészítő érettségit gyerekek és munka mellett. Gondolhatjátok, hogy mennyire a hátam közepére sem kívántam. Míg hétvégén a férjem és a gyerekek biciklizni mentek én ültem a könyvek felett és tanultam. Azért, hogy bejussak az egyetemre arra a szakra, ami évek óta érdekel, amit csinálni szeretnék, ami az életcélom. Erre gondolok, hogy ezt ki kell bírni, meg kell tanulni, hogy később már azt csinálhassam amit szeretek és ami érdekel. :) Kell a motiváció! ;)

2011. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!