Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a költségtérítéses szakot...

Skarma kérdése:

Ha a költségtérítéses szakot csak én jelölöm meg elsőként, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
vagy hogy megy ez? Azt sem értem, hogy a támogatott és a fizetős helyek hogy oszlanak el...
2011. jún. 1. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyobb az esélyed, program osztja ki a helyeket, és ez nem szempont - oda sorolnak be ahova besorolható vagy.


A rendszer úgy működik, hogy szépen berakja, hogy kik vehetőek fel egy helyre, és rangsorba állítja őket. Mondjuk fel lehet venni 200 embert. Az első 190 embernek van 400 pontja így ez lesz a határ, mert ha 399 lenne a határ, akkor már 202 embert kellene felvenni, és az már kívül van a felvehető létszámon. Nem tudom így érthető-e.

2011. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

azt nem értem, hogy a támogatott meg a fizetős az miért számít egynek. Engem csak fizetősre fognak felvenni, ha felvesznek, és oda senki nem jelentkezett első helyen. Gondolom, akik csak másodiknak meg harmadiknak jelölték, azok arra számítanak, hogy máshova veszik fel őket.

Az én szakomnál azt írja a felvi, hogy összesen 20-an jelölték meg, költségtérítésesen 13-an. Ezt össze kell adni vagy az összesben benne van az a 13 is?

...nem értem az egész rendszert

2011. jún. 1. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért számít egynek, mert később sincsenek külön véve a fizetősök az államitól, ugyanazt tanulják, ugyanazoktól, ugyanaz a követelmény, minden ugyanaz. Nem is tudod róla hogy költségtérítéses, ha nem mondja el.

Na igen, valószínűleg azért rakják 2-3. helyre mert úgy gondolják, hogy máshova felveszik őket. Ugyanakkor ezzel nem tudsz mit csinálni. Ha felveszik őket akkor neked ez nem gond. Ha meg nem, akkor az egyetemnek az az érdeke hogy a lehetséges jelentkezők közül a legjobbat (ez esetben a legtöbb pontot szerzőt) válassza ki.

2011. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szóval nem tudok mit tenni, mint reménykedni.

Köszönöm a választ :)

2011. jún. 1. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!