Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! 8 általános után Gimnáziumban érdemes tovább menni vagy Szakközépiksolába?

Figyelt kérdés
Tudtommal a Szakközépiskola ugyan olyan tanterveket dolgoznak ki mint Gimnáziumba ráadásul Szakmákat is tanulsz mind a 4 évben. Gimnázium után meg Főiskolába vagy egyetemre kell menned hogy vlhogy eltudj helyezkedni . Szakközép után meg laza két évet kell technikusin legyakszizni :D és utána könnyen ellehet helyezkedni .
2011. jún. 3. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Könnyen elhelyezkedni technikusival? :) A technikusi nem hülyeség, de nyilván 2 év alatt nem tud megtanulni annyit amennyit egy egyetemista 5 év alatt ugyanazon a területen. Tehát ha egy állásnál választani kell, akkor a magasabb beosztást és így a több fizetést az egyetemet végzett emberke fogja hazavinni, a szakmunkás pedig a fizikai munkát fogja csinálni.

Egyébként a szakközép annyiban különbözik a gimitől, hogy valami szakmát tanulsz a 4 évben, cserébe másból kevesebbet tanulsz. De hiába tanulsz 4 évig szakmát, azért még ugye nem kapsz semmit, bár ezt te is tudod, csak ha ott maradsz további pár évre.

Szerintem a legjobb manapság szakközép után egyetemre menni, lehetőleg valami olyan szakra, ahol kamatoztatni tudod a szakközépben emelt szinten tanult akármit.

2011. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én szakközépbe mentem és nagyon-nagyon megbántam.
2011. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Deh ha pl.: Német nyelvvizsgával és egy CAD-CAM-mal Németországba többet keres , mint itt egy diplomás :)
2011. jún. 3. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:
17:42: Én is szakközépbe jártam, és AKKOR nagyon nagyon bántam. Most viszont örülök neki, utólag visszagondolva sokkal jobban jártam vele, mert egyetemen több hasznát veszem, mint a gimnáziumban felülreprezentált humán tárgyaknak venném.
2011. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kérdező: egy szóval sem írtad eddig azt, hogy külföld. De ha már külföld: akkor egy cad-cam-mal többet keres külföldön egy magyar diplomáshoz képest aki itthon dolgozik. De egy magyar diplomás Németországban nála is többet keresne :)
2011. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meglehet, de vedd figyelembe, hogy egy diplomás Németországban még többet keres. Azt is vedd figyelembe, hogy a kinti fizetés a külföldön mennyit ér. Lehet, hogy itthon magasnak számít, de abból a pénzből külföldön kell megélned, nem itthon.
2011. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát jó, de én pl. orvosira jöttem és nagyon nem veszem hasznát a műszaki szakközépnek. :)

Meg ki kellet hagynom egy évet.

2011. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17:35-nek

A külföldön keresett pénz külföldön IS sokkal többet ér, mint aki, itthon dolgozik ugyanazt.


Kérdésre:

Ha nem tudod, hogy mi legyél, akkor érdemesebb gimnáziumba menni. De ha tudod, hogy hova akarsz továbbtanulni, akkor érdemes olyan szakközépbe menni. (és egy jobb SZKI-be ha lehet)

2011. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szily97 válasza:
én abbahagytam 8. után, elmentem dolgozni most vagyok 18 és a világér nem mennék tanulni sehova
2015. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!