Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi. Ti váltanátok iskolát?

Figyelt kérdés
A véleményetekre lennék kíváncsi.10. -es vagyok. Elszúrtam nagyon a felvételit ezért nem nem a legjobb gimibe vettek fel, viszont először úgy tűnt jó kis oszályom lesz. Mára már kiderül, hogy tévedtem. Nem tanulnak, sőtt tanuéni se hagynak párunkat (2-5ember). Ti átmennétek egy sokkal erősebb suliba? Akkor is ha eléggé le vagytok maradva? Egyik ott tanító ismerősünk szerint már most átkéne mennem az őszi szünet után. Ti mit tennétek?
2010. okt. 25. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a társaság is rossz, nem érezném jól magam, én váltanék, a tananyagot szerintem még be lehet pótolni. Ha könnyen megy neked a beilleszkedés, jól tanulsz, nem érzed itt jól magad, olyan terveid vannak, amihez kell a jó gimi, akkor én váltanék a helyedben.
2010. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jól megy a tanulás meg minden, csak félek, hogy mi van ha ott még se leszek elég jó?!
2010. okt. 25. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

hááát végül is meg kell fontolnod,hogy mi számít jobban...


1.az,hogy most kiemelkedsz a többiek közül,többnek érezheted magad náluk

2.vagy az,hogy normális közösségbe járj


Szerintem,ha igazából szeretsz bejárni az iskolába,jó jegyeid vannak,jók a tanárok,akkor nem muszáj átmenned máshová,mert a túlzott követelmény is nagyon rossz...én erős gimnáziumba jártam,de utólag egy könnyebbel is beértem volna (jó ilyenkor már könnyű beszélni)...az tény,hogy egy erősebb helyen jobb a közösség (bár ez se olyan biztos,nem lehet előre tudni,milyen osztályba kerülsz,egy elit gimnáziumban is lehet rossz banda!),színvonalasabb az oktatás,de több az idegeskedés,a megfelelni akarás,a tanulnivaló és a szabadidő kevesebb jóval,ha komolyan veszed...Volt egy osztálytársunk,aki 9-edikben később csatlakozott hozzánk.Eljött egy napra megnézni az osztályunkat,az óráinkat és azután döntött,hogy tetszik-e neki a légkör vagy sem.Nyilván egy nap alatt nem lehet annyira sok mindent megtudni,csalóka lehet az első benyomás,de azért szerintem jó megoldás,mert mégis valamennyire megtapasztalhatod a diákokat és a tanárokat is,meg tudsz velük beszélgetni tét nélkül.Ajánlom neked,hogy beszélj egy osztályfőnökkel és kérdd meg,hogy hagy legyél bent pár órát...Utána lehet,hogy rájössz,hogy a mostani osztályod nagyon jó-vagy épp hogy nagyon rossz...Segíthet a döntésben.

2010. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!