Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Mennyit jártok előadásokra? Mennyit lógtok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát :D Igazából van csomó előadás, amihez nem tartozik gyakorlat, az órai diasort felrakja a tanár Coospace-re (ha nem tudnád, egy olyan oldal, ahol minden órának van egy színtere, ahová a tanár doksikat tud feltölteni stbstb) és onnan leszedem plusz esetleg a könyvet hozzáolvasom ha olyan.

A gyakos tárgyak előadásaira általában bejárok, merert jó ha lát a tanár vagy segít a gyakorlat anyagát megérteni, de általában nem jellemző rám, hogy ott vagyok az előadásokon.

Ennek annyi az oka, hogy olvasni magamtól is el tudom a diasorokat, aztán az ilyen seggelős tárgyakban meg nincs nagyon mit megérteni, csak be kell vágni és kész. :)

Gyakorlatokon szinte mindig ott vagyok.

2011. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatokra mindig bejárok,illetve azokra az előadásokra,amik érdekelnek,vagy a hivatásom szempontjából fontosak lesznek.
2011. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatok és a szemináriumok nálunk kötelezőek. Év elején általában előadásokra is bemegyek, de ha úgy látom, hogy nem ad semmi pluszt, akkor előfordul, hogy inkább alszom helyette, vagy ha más dolgom van, akkor elintézem azt. Vizsgaidőszakhoz közeledve meg általában előadások helyett reggel felkelek és tanulok...
2011. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Műszakira járok. Itt nem engedheti meg magának az ember, hogy ne járjon be mindenre, mindig! Illetve igen, csak akkor nagy eséllyel bukni fog. Én mindenre bejárok, és semmiből sem bukok évek óta, ez egy ilyen játék sajnos.
2011. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy bemegyek az első 2-3 előadásra és kiderül, hogy be kell-e járni. Amiből a tanár felolvassa a diákat és azokat fel is teszi netre, arra nem érdemes bejárni. Amiből sokat segít, ha bejársz, arra meg bejárok.
2011. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Műszakis vagyok én is. Sok előadásom volt olyan, amire nem érte meg bejárni. Sőt... ebben a félévben hébe-hóba tévedtem be előadásokra, egyre jártam rendszeresen, arra is csak azért, mert volt katalógus, de végiggépeztem azt a kilencven percet. A legtöbb tanár nálunk leadta az anyagot a másolóban, vagy felrakta netre. Az, hogy így jártam órákra, nem a lustaságomnak volt köszönhető,hanem annak, hogy túlvállaltam magam és szerettem volna néha picit pihenni is, amit megtehettem ha az első órai előadás helyett aludtam.
2011. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22.35ös vagyok. Azt hiszem, jövőre is így lesz, ha felvesznek arra a szakra, ahova beadtam a jelentkezésemet.
2011. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
először mérnökire jártam, ott sok olyan tárgy volt, amire felesleges bemenni, de most matek szakos vagyok, itt szerintem két félév alatt az összes tárgyat figyelembe véve nem hiányoztam összesen 5 óráról. ha csak egy rész is kimarad, itt már nagy para van. na meg nyilván érdekel is matematika. :-)
2011. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nyelvszakos vagyok, és hm... változó. valahogy így:

- az első egy-két előadásra mindenképp be szoktam járni, ahol kiderül, hogyan, mit ad le az oktató. ha csak a diákat, előre megadja az összes olvasnivalót, jegyzetet, akkor inkább letöltöm őket és külön foglalkozom vele, tömbösítve elolvasom, megtanulom. általában ilyen szokott lenni a történelem.

- ha nem tudom másképp felvenni, és ütik egymást egy gyakorlattal időben, akkor a gyakorlatra megyek be és hanyagolom az előadást (az anyagot, jegyzeteket persze beszerzem).

- ha valami lehetetlen időben van, pl. az órerendben sok óra távolságra egy több órákból álló tömbtől és én éppen dolgozom, akkor szintúgy nem megyek be.

- ha a tanár sok plusz információt ad, amit nem tesz fel a netre/nem oszt ki másképp, akkor bejárok.

- bejárok előadásokra akkor is, ha kifejezetten érdekel az anyag vagy egy bizonyos oktató miatt vettem fel azt a kurzusváltozatot több közül.

stb.

(na, az a cink, ha két gyakorlat üti egymást mindenképpen. akkor a hajamat tépem.)

2011. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!