Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy külföldön (Olaszor...

Ahhoz, hogy külföldön (Olaszországban főleg) legyek idegenvezető, elég Magyarországon elvégezni egy OKJ-s idegenvezetői tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Beszélek angolul és olaszul is.
2011. jún. 13. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
na most egyrészt elég DE ha külföldre akarsz menni akkor mégse. vannak lehetőségek,hogy több nyelvű idegenvezetői vizsgát tegyél,mert alapból csak magyar nyelvű idegenvezető leszel,hiába van mellette xy nyelvvizsgád. tehát az adott nyelvekből is le kell vizsgáznod. utána kiállíttatod a kártyát amivel jogosan idegenvezethetsz,és kimehetsz telepített idegenvezetőnek,vagy ha vannak kapcsolataid,akkor kint is szerencsét próbálhatsz. a lényeg hogy a nyelvvizsga nem számít,hanem a vizsgát kell az adott nyelven letenned.
2011. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1) Telepített idegenvezető? Ez azt jelenti, hogy ki kéne költöznöm? (Úgy gondoltam, hogy ingáznék.)


2) És bármelyik iskola ad lehetőséget, hogy más nyelven is vizsgázhassak?


3) Az EFEB honlapján azt láttam, hogy nemzetközileg elismert EUROPASS bizonyítványt állítanak ki az általam kért nyelven. Tehát ha én olaszból kérem, akkor olaszul kell levizsgáznom és megvagyok?


Köszönöm a válaszokat!!

2011. jún. 14. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!