Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia érettségire elég a...

Biológia érettségire elég a szóbeli tételeket megtanulni?

Figyelt kérdés
Középszinten le szeretnék érettségizni bioszból- alapból már 4éve megvan az érettségim, csak közben kitaláltam, hogy milyen pályán szeretnék mozogni- szóval elég a szóbeli anyaga az írásbelire is? esetleg milyen könyvet ajánlanátok nekem? Előre is köszi!
2011. jún. 15. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hanyast akarsz. De szerintem egyáltalán nem elég.

Középszintre gyakorlatilag bármelyik középiskolás (gimis) tankönyv megfelel.

2011. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Itt van pontosan leírva a szóbeli és az írásbeli anyaga is: [link]
2011. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

40 tétel van, 20A és 20B.

A 20A tétel inkább gyakorlati... pl. csinálj tejből túrót, vagy egy madár csontvázát vizsgálva állapítsd meg a repülő életmódhoz szükséges evolúciós változásokat, vagy kapsz egy növényt, és egy növényhatározó segítségével határozd meg, a nevét, valamint sorold be rendszertanilag. Mikroszkóp alatt emberi vér + béka vér vizsgálata és összehasonlítása. Az A tételek ilyen gyakorlatiasak.


A 20B tétel pedig elmélet. A mozgás szervrendszerei, a táplálkozás, a populációs kölcsönhatások, stb. jellemzése. 10-12 perced van, hogy előadd a 2tételt (A, B), amit húztál, ja és előtte 20-25perced van felkészülni a húzást követően.


Jövőhéten érettségizem középszinten, tehát tudom miről beszélek.:)

2011. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szép válasz volt, és tudod, mit beszélsz, csak azt nem, hogy mi volt a kérdés. :-))
2011. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
00:00 Akkor azt is tudod, hogy a gyakorlatit senki sem szokta választani gimiben/középsuliban, mert helyette ott van aprojektmunka xD
2011. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Óriási tévedés. Éppen most vettem részt egy érettségin, ahol a legtöbben a biológiát választották ötödik tárgynak, és kivétel nélkül gyakorlati feladattal. És sokkal könnyebb volt, mint egy projektmunka.
2011. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19:20 akkor lehet nem szólt a tanár a lehetőségről, vagy olyanok voltak, akik nem járnak suliba már, mert elvileg nekik nem lehet ezt választani vagy vmi iylesmi... szerintem a projektmunka könnyebb, megtanulni kb. 15 oldalt, ami tele van képekkel stb-vel nem egy nagy kunszt
2011. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De, jártak iskolába, és tudtak a lehetőségről. Ezt választották. Az lehet, hogy erre beszélte rá őket a tanár.
2011. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-16 19:50


Jobb lett volna, ha azt írom, hogy nem, nem elég? Gondolkozz, ember! A te válaszod aztán nagyon hasznos volt. -.-

2011. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A projektmunkát nekünk nem ajánlotta a tanár. Nehéz azt olyanra megcsinálni! A legokosabb tanuló sem választotta azt, akinek 98%-os lett az egész biológia érettségije.
2011. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!