Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismerőstől ti kérnétek pénzt...

Ismerőstől ti kérnétek pénzt korrepetálásra?

Figyelt kérdés

Nos, végzős gimnazista vagyok. Matekból igen profi, ilyen irányba is megyek tovább. Egyik alsóbb éves megkeresett, hogy segítsek neki a nyár folyamán, mert nagyon le van maradva, de jó érettségit szeretne. Elvállaltam, de pénzről nem esett szó.

Nekem valahogy ciki, hogy kérjek.. ő meg nem mondta, lehet neki is gáz szóba hozni. Mégis mit lépjek? Ti hogy csinálnátok? Bevallom jól jönne egy kis bevétel, de lesz állásom a nyárra, szóval nem ez a fő ok. Csak úgy mégis. Elmegy vele sok időm, és azért nekem is készülnöm kell (dolgozatokkal, ilyesmikkel.. :)


2011. jún. 18. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát neki illene megkérdeznie...

Attól függ, hogy milyen viszonyban vagyok. Ha a haverod, akkor ne kérj tőle, ha jó ismerős, akkor szintén ne. Ha csak ismerős, akkor kérhetsz. Bár én tuti nem kérnék, mert én ilyen kis önzetlen vagyok. Csomószor megszívtam már, mert ezt jól tudják rólam és ki is használnak rendesen. :S

Egyszerűen nem tudok nemet mondani.

Persze amikor azt mondom, hogy nem tartoznak semmivel, komolyan is gondolom, de amikor összességében napok mennek el valamire amit másnak csinálok, akkor jól esne azért egy kis csoki, könyv vagy akármi más.

2011. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja, szóval az ismerősöd szerintem úgy gondolta, hogy ingyen készíted fel..tapasztaltból mondom. :D
2011. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Na, én pontosan ilyen vagyok, mint te.

Hát, igazából szimplán ismerős. Olyan csavarral, hogy egy nagyon jó haverom rokona.. és a haver szemébe nem tudnék nézni, ha pénzt kérnék. :(

Szóval teljesen tehetetlen vagyok, de a csaj meg eléggé el van eresztve.. nem fogja felajánlani, hogy ad valamennyit. Szerintem..

2011. jún. 18. 17:17
 4/18 anonim ***** válasza:
Én nem kérnék pénzt. Mégpedig azért, mert nem tudhatod, hogy neked mikor lesz szükséged az ő segítségére.
2011. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szóval cseszhetem, mi? :O
2011. jún. 18. 17:18
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéljétek meg, hogy mondjuk meghív téged valamire... az kevésbé kínos, és pl. a korrepetálás közben ő fizetheti a fogyasztásod, ha beültök valahova
2011. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát olyan segítséget ő biztos nem tud adni.. Már pedig azért, mert elég messze lakik, most haverhoz költözik oda, hogy nyaraljon, de közben tanuljon. Szóval sokat nem találkoztunk eddig se, meg ezután se. Suli meg már ugye engem nem érint. :)
2011. jún. 18. 17:19
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Van egy olyan szó, hogy ÖNZETLENSÉG!
2011. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

És a fogyasztásos dolgot Te hogy hoznád fel? :$

Én az ilyen helyzetekben béna vagyok, mindig elcseszek valamit. :D

2011. jún. 18. 17:20
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves Önzetlenöző!


Van egy szó: SZÖVEGÉRTÉS. Nekem is vannak kiadásaim, a szüleimet is szeretném segíteni. Ha elmegy különtanárhoz, akkor még a gatyáját is otthagyja. Nem gondoltam én ezres nagyságrendű pénzekre.. szóval gondolkozz, mielőtt írsz. Köszönöm.

2011. jún. 18. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!