Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismerőstől ti kérnétek pénzt...

Ismerőstől ti kérnétek pénzt korrepetálásra?

Figyelt kérdés

Nos, végzős gimnazista vagyok. Matekból igen profi, ilyen irányba is megyek tovább. Egyik alsóbb éves megkeresett, hogy segítsek neki a nyár folyamán, mert nagyon le van maradva, de jó érettségit szeretne. Elvállaltam, de pénzről nem esett szó.

Nekem valahogy ciki, hogy kérjek.. ő meg nem mondta, lehet neki is gáz szóba hozni. Mégis mit lépjek? Ti hogy csinálnátok? Bevallom jól jönne egy kis bevétel, de lesz állásom a nyárra, szóval nem ez a fő ok. Csak úgy mégis. Elmegy vele sok időm, és azért nekem is készülnöm kell (dolgozatokkal, ilyesmikkel.. :)


2011. jún. 18. 17:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az illető úgymond távoli ismerős, akkor ez nem fér bele az önzetlenség kategóriába.

Nem 1-2 alkalomról van szó, hanem gondolom heti 2-6 óráról 2 hónapon keresztül.

2011. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, ennyiről lenne. És ezért nem mind1 a dolog..

Nem vagyok én pénzéhes. :S Meg ha nem telne neki rá, akkor nem is kérnék.. mielőtt kedves vádaskodó ezt is kitalálja..

Jövő héten beszélek haverral, hátha vele jobban megtudom ezt beszélni.. :)

Köszönöm az értelmes válaszokat! :)

2011. jún. 18. 17:48
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha több alkalmomról van szó, akkor neki kellett volna megkérdeznie szerintem. Oké, hogy ha egyszer-kétszer elmagyarázol vmit neki, akkor nem kérsz érte smemit, ez érthető.

De ha több hónapon keresztül, esetleg heti többször, több órát foglalkozol vele, akkor igen is elvárható szerintem. Nyilván nem annyit, mint egy igazi tanár, de azért vmennyit igazán adhatna.

Szerintem vagy a haveroddal, vagy a szüleivel beszéld meg.


Az önzetlenezőnek meg: Úgy imádom, hogy ebben az orszgában mindenki olyan marhára elvárja az önzetlenséget. Majd ha nekem önzetlenül ingyen adják a boltban a kenyeret, meg nem kell fizetnem a villanyért/gázért/vízért, akkor én is önzetlen leszek mindenkivel...

2011. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, egyértelműen, már csak azért is, hogy komolyan vegye és értéknek tekintse a munkámat. Az unokaöcsémet ingyen tanítom, de kb. ez a határ. Lehet, hogy kevesebbet kérnék, mint egy idegentől, lehet, hogy megegyeznék valami barterben, de ingyen nem csinálnám. Szokják meg az emberek, hogy a tudás érték, és munka van mögötte.
2011. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Matekot jól tanítani nehéz, legalábbis én csak nehezen tudok rákészülni (sok módszertani meg tudományfilozófiai-ismeretelméleti háttér van a jó óra mögött, kis túlzással fogalmazva afféle ,,néprajzi-antropológiai tudás''). Ennek érzésem szerint az lehet az oka, hogy minden ember személyisége más, és ezért szerintem az egyes személyek más-más úton keresztül tudják ugyanazt a fogalmat megérteni.


Ez csak azért jutott eszembe, mert most most úgy vettem le az eddigiekből, hogy tulajdonképpen magának a tanított ismerősnek is az lehet az érdeke, hogy fizessen az óráért: hiszen enélkül valószínűleg kevesebb erőforrást tudsz fordítani a módszertani finomságokra, és csak a szűken vett szakmai részel tudsz foglalkozni, úgy viszont éppen Neki lesz nehezebb az anyag feldolgozása. Egy hasonlat: inkább kifizetem a fogorvosnak a fájdalomcsillapító szuri árát, ha mondjuk tényleg nincs rá kerete, minthogy anélkül legyen kénytelen fúrni.


Szóval ha nem tévedtem most, és ha eltaláltam, mi a helyzet, akkor szerintem valahogy azt lehetne kidomborítani, hogy ez épp az Ő érdeke is. A közös baráttal is jó ötlet lehet beszélni, mert talán úgy még könnyebb lehetne elvinni ebbe az irányba a dolgot.

2011. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mármint úgy értem, hogyha egyébként lenne rá pénze Neki.,


Mert mondjuk sokat gondoltam arra, jó lenne azt csinálni, mint néhány ismertebb gyerekpszichológus meg pedagógus, hogy cigány gyerekek tanításával és tehetségfejlesztésével foglalkozni valamelyik telepen. Azt nyilván ingyen csinálni az ember, de az más, mert az szakmai meg antropológiai tapasztalat, amibe természetes hogy afféle ingyenes terepgyakorlattal tanul bele az ember.


Szóval úgy értettem az előző válaszomban, hogy az a fajta közgazdasági-erőforráskezelési szemlélet, amit az előző hsz-ban mondtam, az arra vonatkozik, ha az ismerősnek egyébként nincsenek olyan gondjai, hogy ne tudná kifizetni.

2011. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a pék sem adja ingyen a kenyeret...
2011. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Nagyon köszönöm azoknak, akik megértették, hogy mit szerettem volna megtudni és normálisan válaszoltak, segítettek nekem. :)

Az önzetlenezőnek meg köszönöm, hogy egy pillanatra elhittem önző ember vagyok, mert utána sikerült rájönnöm, hogy dehogy, csak valahogy életben akarok maradni ezen a világon.. :)

A megoldás az lett, hogy 600 Ft alkalmanként (hozzáteszem, hogy sok matektanár nyugdíj mellé 1000-1500 Ft-ot kér el!!! nekem pedig "csak" egy nyári állásom van..) és mivel sem hozzájuk, sem hozzánk nem tudunk menni, ezért be kell ülni valahova, ahol állja az üdítőmet..

Aranyos csaj, csak kicsit flegma.. nincs tisztában a pénz értékével. Hozzáteszem, hogy a szülei fizetik neki a különórákat.. de szórja a pénzt rendesen. :S

Haver nagyon aranyos volt, ő mondta, hogy nehogy ne fogadjam el a pénzt, örül neki, hogy olyannak fizetnek, akit ismernek és akiben megbízik. :)

Szóval még egyszer nagyon köszönöm Nektek!

És a matekkal is jól haladunk.. simán megold minden feladatot jól, ha odafigyel.. :)

2011. júl. 1. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!