Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államvizsgán bukni nagyon égő...

Államvizsgán bukni nagyon égő érzés?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Ha eljutottál államvizsgáig, akkor kell lenni akkora tudásnak a fejedben, hogy egy ilyen kérdés fel se merülhessen. Ha pedig 3-4-5 év után nem sikerült annyit magadra szedni, hogy meglegyen, akkor nem biztos, hogy neked diplomásnak kell lenned... (ezt a legjobb szándékkal írtam)
2011. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm épp most bukott, hát kicsit ki volt akadva szegény... Annyi volt, hogy nagyon izgult és leblokkolt, pár percig csak hebegett-habogott, aztán összeszedte magát, és végülis nagyjából jól elmondta a dolgokat, de akkor már nem vették komolyan.

Pedig mindig kitűnő volt, egyetemen is 4-es átlaga volt, dolgozott is már a szakmájában suli mellett.

2011. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Persze vannak olyan szakok (büfé),ahol mondjuk van összesen 20 tétel, na ott tényleg ciki. De én például 90 tételből államvizsgáztam (ebből 3-at kellett húznom). Ebből számos olyan tétel is volt, amelynek témája épphogy csak meg lett említve, szóval rendesen tanulni is kellett. A sikeres államvizsgához minden tételt minimum elégségesre tudni kellett, ha egyiken elhasaltál, akkor elégtelen volt a jegy.
2011. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért pontoztatok le, mert szerintem akkor tudtál letenni minden vizsgát, ha volt elegendő tudásod (magyarul: ha tanultál és nem egyéb módszerekhez folyamodva kollokváltál sikeresen)? Sőt, egy kollokviumon/szigorlaton sokkal inkább a dogok mélyére ásnak, nyilván államvizsgán nem kérték tőlem, hogy rajzoljam le az almafa varasodás kórokozójának mikroszkopikus képét, míg szigorlaton igen... ezzel is azt segítve elő, hogy inkább sima vizsgán bukj meg (hisz ez a legkevésbé kellemetlen), ne államvizsgán.
2011. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!