Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az emelt...

Mit tehetek, ha az emelt szóbelimre borzalmasan rossz pontszámot kaptam, pedig úgy érzem elmondtam mindent?

Figyelt kérdés
Emelt történelem,az írásbelim nagyon jó lett,80 % fölött,a szóbelimre pedig 60/31-et kaptam,így 71% lett az összes...el sem hiszem,komolyan.Lehet ilyenkor fellebbezni?Annak mi a módja?Vagy nem lehetne újraszóbeliznem?Bocs,ha már volt ilyen kérdés,de nem találtam semmit neten.:(
2011. jún. 21. 16:17
 1/5 anonim válasza:
Ma mondták nekünk el, hogy ha úgy érezzük, hogy igazságtalan volt a pontozás, ki kell tölteni egy lapot amit az igazgató bírál el, de nem biztos hogy segít rajtunk a dolog. Kérdezd meg az igazgatód.
2011. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak jogszabálysértés miatt lehet fellebbezni, értékelés miatt nem. Ha úgy érzed jogszabálysértés történt, akkor 3 napon belül fellebbezhetsz törvényességi kérelemmel az iskola igazgatójánál.
2011. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy emelt szóbeli. Ezek már leteltek régen, a 3 munkanapos határidő pedig jogvesztő.
2011. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

drinking straw válasza helyes. Újraérettségizhetsz egy másik vizsgaidőszakban pénzért, ha már rendelkezel keményfedeles kék érettségivel.


Egyébként nagyon korrektül fejezted ki: "úgy érzed". A bizottság viszont nem a te érzéseidet pontozza, hanem amit elmondtál. Azért van ott három diplomás szaktanár, hogy el tudják dönteni, tényleg mindent elmondtál-e vagy kimaradt valami fontos. Ami kimaradt, azt nem fogják neked mind elmesélni, mert ők ott nem tanítanak, hanem vizsgáztatnak.

2011. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló pedig még arra sem figyelt oda, amit elmondtak, és már rosszul emlékszik. Ez nem pontozási, hanem eljárási hibára vonatkozik, és nem az igazgató bírálja el.
2011. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!