Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem szedhetek...

Mit csináljak? Nem szedhetek be már egy rossz jegyet.

Figyelt kérdés
Írtunk graf elméletből egész délután tanultam . Minden fogalmat átnéztem . Szóval elkezdtem írni a dogát mikor az egyik osztálytársam elkezdett kérdezgetni hogy ennek mi a fogalma annak mi a fogalma . A tanár meg nekem szólt hogy adjam oda a dolgozatom . Elmondtam mi történt de a tanár csak annyit mondott nem érdekel . Én nem akartam odaadni neki mert igazam volt és én meg se szólaltam csak y de a tanár szerit én beszéltem szóval nem adtam oda erre elkezdett fenyegetőzni hogy szaktanárit ad és hogy ne vitázzak vele mert ő hallott mindent és hogy felhívja anyámékat . Végül mondta hogy mindegy mit írok érvénytelen a dolgozat szóval karó. Óra után odamentem hozzá és próbáltam tisztázni a dolgot de abból is vita lett vagyis ordított hogy ő csalódott bennem meg hogy ilyet nem várt tőlem stb. Nem tudom mit tegyek ez az első jegyem az évben . Jó tanuló vagyok nem akarom y miatt beszedni egy karót.
2011. szept. 10. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Én megmondtam volna, hogy nyugodtan hívja csak a szüleimet, az igazgatót, vagy akár az "ombucccmant" is, én tudom hogy igazam van.

Én egyetemista vagyok és pont előző félévben fordult ez elő velem. Vizsgán hátrafordult az előttem ülő, hogy megkérdezzen valamit és abban a pillanatban nézett oda a tanár. Azonnal szólt, hogy akkor most mindketten vigyük ki a feladatlapunkat. Én nem tudom hogy, mert amúgy nem vagyok egy neveletlen lény úgy gondolom, de kijött egy hangos, kétségbeesett "De most miért ÉN??"... Elkezdett vitázni a tanár, hogy nem érdekli ki szólt kihez stb. stb. vigyük ki a lapokat és viszont látásra. Kivittem, elmondtam normál hangnemben, hogy ezt nem tartom igazságosnak, mert nem csináltam semmit. Végignézte a feladatlapjainkat, amiből szerencsére egyértelműen kiderült, hogy én lehetek az "okosabb", révén hogy csoporttársam lapja szinte üres volt, nekem egy fél feladatom hiányzott. Azt mondta ha úgyérzem betudom fejezni negyed óra alatt, akkor üljek le és csináljam, csoporttársamat elküldte, aki ezt mondjuk annyira nem bánta, amúgy sem tudta teljesíteni a kettes szintet.


Én úgy gondolom, hogy te sem voltál elég okos, de a tanár sem. Nem veszekedéssel, flegma stílussal kell megvédeni az igazadat, hanem ész érvekkel. Elmondhatod egy tanárnak is, ha úgyérzed nem volt igazságos az amit csinált, de nem mindegy, hogy milyen stílusban teszed mindezt. Ha először felháborodásodban kicsit tiszteletlen voltál, akkor már veszett ügy, mert elkönyvelnek, hogy bunkó vagy, feleselsz... Esetleg normális lelkű tanároknál menthető a téma azzal, ha óra végén bocsánatot kérsz a viselkedésedért és hozzáteszed, hogy mindez csak azért volt, mert úgyérzed nem igazságosan járt el.

Egy rossz jegy nem a világ vége, de azért figyelj rá, hogy legközelebb ilyen ne forduljon elő. Esetleg megkérhetted volna, vagy megkérhetnéd hagy adj számot szóban a tudásodról, hogy bizonyítsd, te tudod az anyagot segítség nélkül is.

2011. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy te sem voltál elég okos, de a tanár sem. Nem veszekedéssel, flegma stílussal kell megvédeni az igazadat, hanem ész érvekkel. Elmondhatod egy tanárnak is, ha úgyérzed nem volt igazságos az amit csinált, de nem mindegy, hogy milyen stílusban teszed mindezt. Ha először felháborodásodban kicsit tiszteletlen voltál, akkor már veszett ügy, mert elkönyvelnek, hogy bunkó vagy, feleselsz... Esetleg normális lelkű tanároknál menthető a téma azzal, ha óra végén bocsánatot kérsz a viselkedésedért és hozzáteszed, hogy mindez csak azért volt, mert úgyérzed nem igazságosan járt el.

Egy rossz jegy nem a világ vége, de azért figyelj rá, hogy legközelebb ilyen ne forduljon elő. Esetleg megkérhetted volna, vagy megkérhetnéd hagy adj számot szóban a tudásodról, hogy bizonyítsd, te tudod az anyagot segítség nélkül is.

Normálisan próbáltam vele megbeszélni a dolgot .És nem kérek bocsánatot mert nincs miért .Mindvégig higgadtam mondtam el hogy mi történt és nem fogok segget nyalni ...majd még bocsánatot kérek hogy igazam volt te se gondolod komolyan .

2011. szept. 11. 00:04
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Na látod ezzel van itt a probléma... S*gg nyalásról, meg "na majd nem képzeled, hogy..." dolgokról beszélsz. Márpedig ha a tanár úgy akarja, akkor te tótágast állhatsz is neki lesz igaza. Nem s*gg nyalásról van szó, hanem arról hogy tisztességes hangnemben kivívd az igazadat, vagy ha nem sikerül, akkor csöndben maradj és magasról tojj rá, hogy kapsz emiatt egy rossz jegyet. Majd kijavítod, a szüleidnek pedig elmondhatod mi is történt pontosan, ami miatt ezt "érdemelted". Nem kell ezt olyan nagy dobra verni.
2011. szept. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na látod ezzel van itt a probléma... S*gg nyalásról, meg "na majd nem képzeled, hogy..." dolgokról beszélsz. Márpedig ha a tanár úgy akarja, akkor te tótágast állhatsz is neki lesz igaza. Nem s*gg nyalásról van szó, hanem arról hogy tisztességes hangnemben kivívd az igazadat, vagy ha nem sikerül, akkor csöndben maradj és magasról tojj rá, hogy kapsz emiatt egy rossz jegyet. Majd kijavítod, a szüleidnek pedig elmondhatod mi is történt pontosan, ami miatt ezt "érdemelted". Nem kell ezt olyan nagy dobra verni.

Te semmit se értesz szóval szerintem inkább ne írj többet .1.A tanár nem Isten bár néha annak hiszi magát itt is látszik hogy csak hatalmaskodik de rendet nem tud tenni értsd aki nem csinált semmit megbünteti aki próbált segítséget kérni semmit se kap.Nem érdekel hogy ilyen az élet meg hogy lesz ennél nagyobb igazságtalanság is de én soha se fogom hagyni hogy én jöjjek ki belőle rosszul .

2.te írtad hogy: Esetleg normális lelkű tanároknál menthető a téma azzal, ha óra végén bocsánatot kérsz a viselkedésedért és hozzáteszed, hogy mindez csak azért volt, mert úgy érzed nem igazságosan járt el.

Mint írtam normálisan hangnemben beszéltem arról nem tehetek hogy neki szar napja van .És az másik dolog hogy neked volt akkora szerencséd hogy belenézett és hagyta hogy tovább írd .

3.Lehet hogy te ilyenkor még odamennél bocsánatot kérni de én nem fogok

2011. szept. 11. 00:49
 5/13 A kérdező kommentje:
.
2011. szept. 11. 00:50
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Rendben. A válaszod sokmindent elárult, én befejeztem! :)
2011. szept. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mit hogy nem fogok a semmiért bocsánatot kérni?

Elég..ha te ezért bocsánatot kérsz.

2011. szept. 11. 00:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Jobb is ha befejezed csak kötözködni tudsz .
2011. szept. 11. 00:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bocsánatot kérni, viszont sajnos ne is reméld, hogy azon a jegyen változtatva lesz. A tanár egy olyasmi az iskolában mint a főnököd lesz egy majdani munkahelyeden. Nem tudsz mit csinálni, mert ha ő azt mondja, hogy az ég piros az vagy piros vagy b@szhatod :P Persze van tanár akinél el lehet érni a célod, ha érvelsz de ez nem olyan.

legközelebb szólj ennek a tagnak, hogy kussoljon és ne szóljon hozzád valamint a tanárnak, hogy rohadtul figyelhet (noha ne így mond xD) mert jó lesz a doga és te nem cheatels :p

2011. szept. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Látszik a válaszaidból, hogy elég gyerekes ember vagy.

Egyrészt nem is értem miért írtál ide. Most mit mondjunk? A jegyért már nem tehetsz semmit, csak annyit, hogy mostantól nagyon tanulsz, és nem adsz okot a többi szemétkedésre. A padtársadat meg vágd pofán. Közben meg nőjj fel. Semmire se fogsz menni az életben ha nem vagy képes vagy erélyesen közölni az álláspontodat vagy seggetnyalni.

Én hasonló esetben biztos, hogy egyből felhívtam volna az igazgatót, még óra közben. És mint mondta már valaki, mondtam volna, hogy szóban is kész vagyok számottenni a tudásomról.

Ha nem tudsz kemény lenni, se segget nyalni, csak gyakorikérdéseken siránkozni és még abba is belekötni, ha valaki nem úgy válaszol ahogy akarod akkor puding vagy.

2011. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!