Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes stoppolni Ukrajnában?...

Érdemes stoppolni Ukrajnában? Felvesznek? Van valamilyen sajátos szokás mint például a románoknál?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Felvesznek és visznek is szexrabszolgának Thaiföldre!
2011. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hát én nem szívesen ülnék be Ukrajnában egy idegen autójába (taxiba se szívesen, tapasztalat). Egyébként az az ottani sajátos szokás, hogy a stoppolás nem ingyen van, a fuvarért kell adni valamennyi pénzt, anélkül el sem visznek. Az, hogy mennyit adsz/kérnek embere válogatja.
2011. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Felvesznek,ilyenkor illik adni valamennyi pénzt.De nagyon veszélyes!!!!
2011. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mennyit illik adni? Gondolom olcsóbb mint a busz/vonat, vagy nem?
2011. jan. 13. 21:46
 5/11 anonim ***** válasza:
a hírhedt ukrán kölkök ( [link] is így szerezték áldozataikat, alig egy hónap alatt 21 embert öltek meg, az áldozatokat felvették a kocsijukba, elvitték egy elhagyatott helyre és a halálba kínozták őket. Lehet többen is voltak, 21-re derült fény. Valószínűleg több gyilkosságot videóra vettek, mert a utolsóról fenn van a neten a vágatlan anyag, kalapáccsal verték agyon a szerencsétlen családapát, csavarhúzóval szúrkodták és bökték ki a szemét, amíg ő még eszméleténél volt. Közben videóztak és röhögcséltek. Mai napig fenn van a videó neten. Ettől még nem azt mondom, hogy mindenki ilyen Ukrajnában, de nekem elment a kedvem attól, hogy odamenjek. Szóval, hogy a kérdésre is válaszoljak, nem érdemes stoppolni, ha nem muszáj. :)
2011. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem olcsóbb, mint a busz v. vonat. Jobban jársz tömegközlekedéssel, hidd el.
2011. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ha nem olcsóbb akkor ok. Kár.

A kínzásokhoz: Igen, itthon is előfordúl ilyesmi. Legfeljebb nem mondják be. Már ha kiderűl egyáltalán. Elég híresen rosz környéken nőttem fel. Tudom milyen az. Persze ennyi még nem véd meg legfeljebb csak segít.

Akár hány emberrel beszéltem eddig, úgy tűnik nagyobb az ukrajnai bűnözés füstje mint a lángja. Nem értem miért, de hajlamosak vagyunk elfelejteni pár évvel ezelött a magyar maffia erősebb volt az ukránnál is.

2011. jan. 13. 23:23
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem a maffiáról beszélek, de tény, hogy akárhol előfordulhat. Csak Ukrajnából többször hallani.


Aki kíváncsi az emlegetett videóra: googlebe írja be: Dnepropetrovsk Maniacs video és a második találat. Szigorúan 18+ vagy még több.

2011. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért Ukrajna kicsit más világ. Töményen megy a korrupció, nem egy életbiztosítás az ország. Pl. autók biztosítása nem érvényes oda. Rendőrök többsége a határ mentén tud magyarul, de nem akarnak megszólalni. Belsőbb területeken bármi előfordulhat. Rendőr megállít, kér 10 000 Ft-ot. Ha nem adsz, benttart egy éjszakára. Rokonomra már lőttek rá kint. Nekünk csak beszólogattak, na meg büntettek a rendőrök. A határ mentén kedvesek az emberek, de az ukránok annyira nem szeretik a magyarokat. Bár itt is van kivétel, vannak nagyon rendes emberek köztünk. Összegezve: nem stoppolnék semmi pénzért. Ha egyszer megismered az országot, te is megmosolygod a saját kérdésed.
2011. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem a helyiekkel. Szerintük ha csak nem ismerős vagy rokon akkor nem érdemes. Nem valószínű, hogy bármi bajod esne csupán ahogyan már itt is szó volt róla, drága.


A határon átérve nekem stoppolás nélkül felajánlottak egy fuvart. 1500ft Nagyszöllősig.(kb 20km) Nem volt rá szükségem. Viszont az ipsén egyszerű volt észrevenni, hülyére akart venni.


Ismerősökhöz mentem csupáig odáig kellett eljutni. Így OK.


Visszafelé egyszerűen odamentünk az egyik határ menti benzinkúthoz. A helyi haverom megkérdezte ki megy arrafelé amerre nekem kellett. Aztán megkérte az illetőt vigyen el meg adott neki egy ezrest forintban. És most jön a lényeg: Azt mondta, a rokona vagyok. Ami amúgy nem volt igaz.

Arra felé még nálunk is fontosabbak a kapcsolatok. Ha vannak ismeretségeid nagyon jó, ha nem hát...akkor röhögve fognak átverni. :-)

2011. jan. 16. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!