Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre/fősulira mi alapján...

Egyetemre/fősulira mi alapján vesznek fel bennünket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy tudom hogy pontok alapján, hogy meglegyen egy bizonyos pont, de ha 400 hely van és jelentkeznek 1200-an, akkor jelentkezés sorrendje alapján? Vagy hogy van ez? :$
2011. jún. 23. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legjobb pontszámot elérőket veszik fel szerintem első körben azok közül is,akik elérték a ponthatárt
2011. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontszám alapján rangsorolják az embereket, a 400.-nál meghúzzák a vonalat és az lesz a ponthatár. Persze ez csak nagyvonalakban van így, kicsit finomabban működik ez a valóságban, de lényegében ennyi.
2011. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen pontok alapján. Amiket az érettségi eredményből + egyéb jogcímen kapható pontokból számolnak.

A 400 helyet pedig úgy töltik fel, hogy az 1200 főt a pontjaik alapján csökkenő sorrendbe elrendezik, és a 400. ember pontja lesz a ponthatár.

2011. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pontok cslókák. Csak arra jó, hogy aszerint rangsorolnak. Meg hogy utána be tudod lőni, hogy felvettek-e.

De az számít, hogy benne vagy-e a legjobb 400ban.

2011. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és a ponthatár nincs előre meghúzva. A 400. ember pontjára azt mondják, hogy az a ponthatár. Ezért nem lehet tudni előre.
2011. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

nem egészen a 400. ember pontja lesz a ponthatár, azért ez ennél picikét összetettebb, de ebbe tényleg nem kell ilyen részletesen belemenni. Lényeg, hogy a pontszám szerint sorba állítanak.


Ha jól értem a kérdést, akkor arról szól, hogy ha valaki mondjuk első helyen jelölt meg egy szakot, az előny-e azzal szemben, aki csak mondjuk második helyen jelölte meg ugyanazt a szakot.

A válasz nem, tehát ha ilyen szempontból akartál volna valahogy taktikázni (pl. azért jelölök meg valamit első helyen, mert bár nem oda szeretnék menni leginkább, de oda úgy gondolom, hogy nagyobb eséllyel felvesznek), ne tedd. Jelöld első helyen azt, amelyik a legjobban érdekel, második helyen, a második legjobban, stb.

2011. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!