Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi zavar tanulás közben és mi...

Mi zavar tanulás közben és mi nem?

Figyelt kérdés

Engem zavar:

-beszélgetés (akár hozzám beszélnek, akár nem)

-szomszéd gyerekek kiabálása

-film, tévé, rádió

-olyan zene, amiben énekelnek

-ha anyám megkérdezi, hol tartok

-ha tesóm megkérdezi, mit tanulok

-ha apám közli, hogy szedjem össze magam

-ha van mellettem valami rágcsálnivaló, mert addig nem tudok koncentrálni, míg el nem fogy

-ha be van kapcsolva a gép, mert akkor ötpercenként fb-ozom

-ha jó idő van kinn

-ha tudom, hogy hamarosan megyek valahova, mert akkor már előre azzal foglalkozom, és nem a tanulásra koncentrálok


Nem zavar (sőt jó):

-monoton zajok (a forgalom, mosógép stb. zaja)

-ha anyám kaját hoz be XD

-klasszikus zene

-madárcsiripelés, birdsong radio

-ha egyedül vagyok itthon, mert akkor tudok fel-alá mászkálni a könyvvel

-ha ki van emelve/alá van húzva a lényeg

-ha van jegyzetem


Ti hogy vagytok vele? XD


2011. jún. 26. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami zavar:

-folyamatos beszélgetés és egyéb zajok a szomszéd szobában.

-Ha folyton csörög a telefonom és zaklatnak a hülyeséggel.

-Osztálytársam éppen azzal zaklat hogy mikor van doga mi lesz benne stb.

-Ha a szüleim állandóan megkérnek valami kis segítségre és ezzel mindig magszakításokkal tudom tanulni az anyagot aminek nagy részét már el is felejtem.

-Ha egy semmit érő jegyzetet kapok az anyaghoz vagy találok.

-Ha álmos vagyok akkor szinte esélytelen hogy tudjak koncentrálni.

-Ha teljes csend van.

-Ha nem találok meg valamit a neten amire szükségem lenne a tanuláshoz.

-Ha kint éppen vohar van szakadó esővel villámlással, dörgéssel, akkor egyszerűen nem tudok az anyagra figyelni,


Ami nem zavar:

-Ha halkan szól a közelembe tv, rádió, vagy csak valami nyugisabb zene.

-Ha senki nem nyitja rám az ajtót és nyugodtság van.

-Legjobb mikor egyedül vagyok itthon.

-Ha normális vázlatot diktál le a tanár amit meg is értek (persze ez ritka)

-Ha rögtön a suliból jövök haza kajálok kicsit netezek és akkor eltudom kezdeni így nem vagyok fáradt.

-Ha kevés tanulni valóm van.

2011. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az zavar ha az ajtóm nyitva van, amikor tanulok zárva kell hogy legyen(nem kulcsra) hogy ne járkáljon be senki, halk zene meg még segít is, bár vkit a zene is zavar, szerencsére engem nem:)
2011. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek jók! Felpontoztalak titeket! :-)


Bárki írhat még! :-)

2011. jún. 26. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem minden zavar. Ennél fogva, ha gyorsan kell megtanulnom valamit, a módszerem úgy néz ki, hogy hajnalban felkelek (amikor még mindenki alszik), becsukok ajtót-ablakot, bebújok az ágyba, nyakig felhúzom magamra a takarót és teljes transzban magolok órákon keresztül.XD
2011. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar:

Szintén a teljes csend.

Ha nincs más hang, csak például a szobámba behallatszik a mosogatás csörömpölése.

a tv hangja ez kegyetlenül idegesít.

Ha hétágra süt a nap és én inkább kirándulnék, vagy napoznék stb...


Ami nem zavar és nyugtat:


A halk beszélgetés, duruzsolás a nagyszobában, ami diszkréten behallatszik.

Ha egyedül vagyok otthon.

Ha mindenki el van csendben a munkájával. Mondjuk Anyukám a kertben van és a szobámból látom, hogy elmegy az ablakom alatt:)

tudok tanulni, például hétvégén, ha nagyon lefárasztottam magam a takarítással és egyébbel és alszom egyet és utána tanulok.

Nálam állandóan be van kapcsolva a gép, így bármikor megnézhetek bármit és ha nagyon fáradt vagyok agyilag, akkor egy kicsit (párpercre) körülnézek a neten "kikapcsolódom" és folytatom a tanulást.

2011. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
engem is zavar a jó idő, ha borús idő van könnyebben tanulok, este 7 után már nehezen, de reggel, mondjuk 9től, du. 1ig fog legjobban az agyam, zavar a gép (fb pl.:)), ha viszont van du.-ra, estére programom, az nekem még segít is, mert gyorsabban tanulok, hogy legyen időm elkészülni, nem nézegetek/gondolokodok el közben és veszem észre,h. már nem is a tananyagon jár az eszem, hanem van vmi célom, hogy x ideig megtanuljam az adott mennyiséget.
2011. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Felpontoztalak titeket is! :-)
2011. jún. 27. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!