Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják annyian, hogy a...

Miért mondják annyian, hogy a gazdálkodási és menedzsment szak rossz, semmit sem ér? (Corvinus)

Figyelt kérdés

(480ból) 464 pontom lett, nem vagyok hülye, első helyen a nemzetközi gazdálkodást jelöltem meg a Corvinuson, oda nem tudom, bejutok-e (2 ponttal több ez, mint a múlt évi ponthatár), de igazából kezd szimpatikus lenni a gazdmen ugyanitt, mivel ott lehet pénzügyi mesterképzésre menni.

Pontosan áruljátok már el, mi a gond ezzel a szakkal, mert nem tudom megérteni. Ha szorgalmas vagyok és intelligens, akkor is rossz döntés volt ezt megjelölnöm???


2011. jún. 26. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gazdmen olyan... hogy is mondjam... túl általános, nem mélyülsz bele semmibe. Önmagában tényleg nem olyan jó, megfelelő mesterképzéssel már igen (és tényleg elég sok mesterre mehetsz vele).

Az NG is jó - mondjuk én elfogult vagyok :)

Egyébként sok intelligens és zorgalmas ember jár a Corvinusra :) Nagy a verseny. Ezért ajánlom, ha ki akarsz tűnni a tömegképzés emberei közül, jelentkezz szakkollégiumba (gólyatáborban figyeld meg őket :) hasznos dolog, én is szakkolis vagyok), vagy keress egy diákszervezetet.

Egy corvinusos

2011. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia :)

oké, akkor megnyugodtam, mert tervezek valamilyen mesterképzésre is menni, még ha 3 év alatt változhat is, milyenre, az tuti, hogy valamilyen lesz. bár most szilárd az elhatározás. :)

Te is NG-re jársz, vagy milyen szakra? NGvel az a gondom, hogy onnan ezt a mestert nem lehet felvenni, az ottani mesterk-ek nem vonzanak. :/ csak valami kreditszámlálgatással lehet azt felvenni, azt meg még nem értem, mit jelent.

Köszi a tippet. :) De amúgy nem terveztem kolis lenni... bár még nem tudom. Pontosan milyen egy szakkollégium? Elmondanád? És egy diákszervezet? :D Mit csinálnak ott? Bocsi a sok kérdésért, csak örülök, hogy írtál, mint tájékozott corvinusos. :D

2011. jún. 26. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, a mesterképzésnél a kreditelismerési eljárás lényege annyi, hogy elképzelhető, hogy első évben lesz pár tárgy, amit be kell pótolnod.

Az egyik legjobb dolog az egyetemben a szervezett diákélet.

A szakkollégium egyrészt közösség (egy jóó nagy baráti társasággá válik minden kolis), másrészt szakmai munkát jelent, azaz egyetemen kívüli kurzusokat. Minden kurzust maguk a kolisok szerveznek, ők döntik el, mit szeretnének tanulni, ehhez pedig egyetemi oktatókat, szakembereket szereznek, és pár fős csoportokban tanulnak az adott témáról. Nagyon jó kapcsolati tőkére és extra hasznos tudásra lehet szert tenni. Egyébként nem kötelező beköltözni, lehet külsősnek is lenni (ez is teljes jogú tagság, csak éppen nem laksz bent) :)

Ha a pénzügy érdekel, akkor ott a Heller, ami kifejezetten pénzügyes szakkoli, vagy a SZISZ, ahol van pénzügy sáv. Gólyatáborban, ill. első évben sokat hallhatsz róluk.

Diákszervezetek: rengeteg van belőlük, de tényleg, és mindegyiknek más a profilja. Vannak közgazdászokat tömörítő, előadásokat+műhelymunkákat szervezők (pl. MKT, FAKT stb.), vannak nemzetközi projektekkel foglalkozóak (AIESEC, AEGEE), ezek főleg szakmai alapúak, de a tagásg itt is összetart, barátságok stb. Van az ÖCSI, amely a gólyatábor és egyéb táborok, bulik szervezésével, a gólyák integrálásával foglalkozik, ők segítenek majd az első héten, és velük találkozol a gólyatáborban (ha mész - menj! :)). De még egy csomót lehetne sorolni, az önkéntes tevékenységeket szervezőtől a néptáncegyüttesen, énekkaron át a Studium Generale-ig, ez utóbbi 11-12-es diákoknak tart ingyenes érettségi előkészítőt.

A választék nagy, és nagyon nagyon megéri. :)

Tényleg hihetetlen sok ember jár 1-1 szakra, szóval ha érvényesülni akarsz, aktívkodni kell.

2011. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj, azt elfelejtettem írni: nem, nem NG-re járok, hanem nemzetközi tanulmányokra, de valószínű, hogy NG mesterre megyek :)
2011. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!