Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlagos ember el tudja végezni...

Átlagos ember el tudja végezni az orvosit?

Figyelt kérdés
Magamról beszélek. Középiskolában sosem vártak el tőlünk sokat, biológia, kémia nulla szinte. Főleg hogy szakközép. De én nagyon szeretnék orvos lenni, és arra gondoltam hogy érettségi után felkészülök valahogy..Nem is ezzel van bajom, hanem ha netalántán egyszer a jövőben bekerülnék, nem buknék-e ki az első félévben. Az elmúlt 3 évben nem igazán tanultam sokat, mint mondtam szinte semmit nem vártak el, átlagos képességű vagyok emellett, nem vagyok zseni, akire minden csak úgy ráragad(ismerek ilyet, ő lesz orvos, épp ezért merült fel bennem ez a kérdés). Megéri így belevágni? Lehet kissé katyvasz lett amit írtam így hajnal 3 fele már kissé kába vagyok. Remélem válaszoltok
2011. jún. 29. 02:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, a szorgalmammal semmi gond nincs. Simán feladnám érte a bulizást, a szabadidőket, szinte mindent (azért az egészségem, családom nem).
2011. jún. 29. 02:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm már 3x érettségizett bioszból, legjobb eredménye 80% lett eddig

ő otthon volt 1 évet és nagyon sokat készült rá, 4-es, 5-ös tanuló, tényleg nagyon okos

4x-re talán sikerül...

ha van pár felesleges éved, akkor hajrá

de azt tudnod kell, hogy csak akkor érdemes belevágnod, ha tényleg komolyan gondolod, de annyira, hogy bármit megtennél érte (normális kereteken belül)

barátnőm nagyon lelkes és nem adja fel egykönnyen, ha te is ilyen vagy, akkor sok szerencsét!

2011. jún. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a páromat megismertem, csak egy szakmunkás vizsgája volt. Aztán munka mellett leérettségizett (estin, 2 év alatt, heti 2x-i sulival, képzelheted, mennyire komoly oktatás volt az) Majd pár évvel később felvételizett (nem gagyi suliba, az álligra), felvették, le is diplomázott. És ezt teljesen magától érte el, felvételi előtt párszor "korrepetálta" töriből egy ismerős, meg nyelvvizsga előtt járt tanárhoz. Szóval egyáltalán nem lehetetlen, amit elterveztél, hajrá, sok sikert hozzá!!! Az a fontos, hogy ha tudod, mi a célod, tarts ki mellette!
2011. jún. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Az orvosira fontos a kémia és a biológia. Tanulni pedig nagyon sokat kell. Még egy jó képességű,könnyen tanuló sem járhat mellette bulizni,vagy dolgozni. Az egyik legnehezebb egyetem

Azért megpróbálhatod,ha nagyon kitartó vagy.

2011. jún. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sikerül bekerülnöd akkor odavaló vagy. Mert ez azt jelenti hogy fel tudtad magad hozni egy olyan szintre ami elég az orvosira bejutáshoz. Innen szinte csak a szorgalmadon és a kitartásodon fog múlni. Úgyhogy ha orvos akarsz lenni, akkor vágj bele!:)
2011. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

Hát az orvosi az első sorban szorgalom kérdése. Most csúnyát fogok mondani, úgy sem hallják. Van segg hülye orvos ismerősöm és lelkiismeretes jó orvos. Nekem meg nem volt szorgalmam, csak komoly tehetségem, most még sincs diplomám 134-es IQ-val.

Hát mondjuk 80-as IQ-val nincs értelem bele vágni. 100-as sem férfinak, mert ahhoz kellően durván seggeli általában csak nők tudnak.

És a szorgalom hiánya különleges adottság híján, ami ~180 IQ-val jár együtt jellemzően nem mellőzhető.

2011. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Na, most, az átlagos képességekkel semmi baj sincs, de átlagosan OKOSNAK kell lenni. Egy bizonyos szinte túl van misztifikálva az orvosi, hogy napi 4-5órákat tanulsz és nem mehetsz sehová. Évközben bőven mehetsz azért, ha bejárogatsz az előadásokra és figyelsz, a számonkérések előtte oda teszed magad, és a vizsgákra is szépen felkészülsz, jut idő az egyebekre is. Nem egy sétagalpoo, de meglehet csinálni. Nem kell hozzá zseninek lenni, de azért kell lennie sütnivalódnak, nagyon nagy kitartásodnak és elkötelezettségednek is.
2011. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az, hogy bekerülsz, még közel sem jelenti azt, hogy benn is maradsz és hogy odavaló vagy. Itt többszörösen igaz, hogy nem elég bejutni, benn is kell maradni. Testi, lelki erő kell ahhoz, hogy a sokszor sz*r helyzetekből kimássz, újra fel tudj állni, lelkileg bírd a dolgokat, és már ehhez sincs mindenkinek elég ereje, van olyan csoporttársam, aki minden vizsga előtt sírógörccsel kezd, innentől nem tudom, hogy megéri-e. Szóval, ez egy olyan dolog, amit ki kell próbálni, meg kell élni. Csak ott, élesben fogsz rájönni, hogy menni fog-e.
2011. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A porba cseresznye. Mind mondják. (Próba szerencse.)

És tényleg állóképesség és erős gyomor sem árt.

Elkötelezettség alap, vagyis annak kellene hogy legyen.

2011. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Én most végeztem a másodévvel, és annyit el kell mondanom, hogy orvosira a szorgalom iszonyatosan kevés. Általában azok potyognak ki első körben, akik szorgalmasak, de nincs elég sütnivalójuk. A probléma a következő, orvosin iszonyatosan nagy mennyiségű anyagot adnak le rövid idő alatt, ebben a hatalmas adathalmazban van egy csomó hasznos tudás, amit a vizsgán is számon kérnek, de csomó felesleges információ is akad. Ha valaki nem túl okos, de szorgalmas, az nekiáll magolni az anyagot az iszonyat mennyiségű felesleges információval együtt, míg akik intelligensebbek, szorgalomtól függetlenül a hülyeségeket kiszelektálják. Az eredmény a következő, a szorgalmas de rosszabb képességű elbukik mert ekkora mennyiségű anyagot fizikálisan lehetetlen bevágni, a lustább, de eszesebb diák átmegy (na ő fog szívni az anatómiával, ahol tényleg mindent kell tudni).

Továbbá az orvosi nem az a BME kategóriájú egyetem, ahol az ötéves képzést nyolc alatt végzed el. Az orvosi 12 félév, az állam 14-et támogat, ha kicsúszol, akkor az félévente egymillió forint. Éppen ezért az emberen baromi nagy teher van, mert nem nagyon lehet csúszni, ráadásul a tantárgyak nagyon egymásra épülnek, tehát, ha egy nincs meg, akkor borul az egész.

Mindezek ellenére az orvosi elvégezhető, de józan paraszti ész, jó logika (a 100-as IQ-val itt ki lehetne törölni, ez nem jogi képzés, ahol csak seggelni kell :-P), némi szorgalom, és iszonyatos mennyiségű kitartás kell hozzá. Valamint még egy valami nagyon fontos, a többiek. Egymás, az évfolyamtársak, csoporttársak,és felsőbbévesek segítsége nagyon fontos, nélkülük fizikálisan még talán, de lelkileg biztos nem lehet elvégezni ezt az egyetemet.

2011. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!