Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy átlagos ember hány szót...

Egy átlagos ember hány szót tud megtanulni (angolul), és mennyit-meddig kell ismételni, hogy az tuti meg is maradjon?

Figyelt kérdés

Én régen nem tanultam szavakat, hanem úgy rámragat(mondjuk nem tudok sokat),mert sokszor láttam.Most el akarok kezdeni szavakat tanulni,de fogalmam sincs mennyi az ami még tanulható.Mert egyértelmű h.napi 10-t azért úgy-ahogy az ember meg tud tanulni,de ennyivel évekig tanulhatnék.Illetve mennyi ideig kell gyakorolni, hisz minél több szót tanulok, akkor egyre több szót is kell ismételnem,aztán a végén már nem is marad idő tanulni csak az ismétlésre...

AKi most tanul vagy tanult idegennyelvet az kérem írja le a tapasztalatait!


2011. aug. 23. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kártzyás módszerrel volt, hogy napi 50-100-at megtanultam. Ezzel a módszerrel úgy 1000-1300 szóig ment, de utána nem.
2011. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam, hogy valami "játékos"(rajzos,kártyás vagy vmi más)módszerrel kezdek el hétköznapi dolgokat tanulni v. minden ami a házban van az angol nevét használom (mint a csecsemőknél) és talán akkor meg tudom tanulni,az igékkel és egyéb fogalmakkal nem tudom mi lesz...
2011. aug. 23. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Én gimiben tanulok angolt. Egy-egy dolgozatra 100-120 szót kell megtanulnunk. általában 2-3 olvasás után már tudom, viszont amiket sulin kívül kijegyzetelek magamnak szövegekből, azt nagyon nehezen tanulom meg. :s A legjobb ha nem egyesével tanulod a szavakat, hanem kifejezésekben vagy mondatokban,esetleg csoportosítva, hogy tudd valamihez kötni az adott szót.
2011. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
állítólag ahhoz h tényleg a szókincsed része legyen (és ne felejtsd el a következő szódogára), kb 7-8x kell találkoznod egy adott szóval olvasás, beszéd,... közben
2011. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. aug. 23. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges igy szavakat tanulgatni, inkabb olvass, nezz filmeket, beszelgess, irj angolul, nezz meg egy szot a szotarban akar hatszazszor is, mikozben irsz, hasznalj egynyelvu szotarat es egyszeru lesz a szotanulas, ha korabban ragadtak rad a szavak :)
2011. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!