Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin hogyan vannak a nyári...

Orvosin hogyan vannak a nyári gyakorlatok és mekkora időtartamú a nyári szünet?

Figyelt kérdés
Év közben, tudom rengeteget kell tanulni, de mégis egy jó időbeosztással mennyi szabadidőre számítsak? Utazni mennyire fogok tudni nyáron, erre mennyi időm lesz? Télen gondolom esélytelen? Jövőre fogok vidékre járni (30 ponttal van több pontom mint a tavalyi ponthatár) az álmom hogy orvos legyek, nem panaszkodom, ugyanakkor nagyon fontosnak tartom és szeretem az idegen nyelvek tanulását és az utazást.
2011. jún. 29. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

PTE:

első év után 120 óra (négy hét) gyakorlat

harmadik év után 140 óra gyakorlat

negyedik év után 140 óra gyakorlat

2011. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! És hány hét a "nyári szünet" össz időtartama? Mondjuk első évben 9-10 hét amiből akkor van egy-másfél hónap időm, amit tényleg pihenésre, regenerálódásra szánhatok?
2011. jún. 29. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:

a vizsgaidőszaknak idén hivatalosan vége van július 1-jén, utána pedig vagy júliusban vagy augusztusban mész gyakorlatra.

Ha esetleg pont a PTE a szóban forgó egyetem, akkor írj nyugodtan privit.

2011. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
persze ha te végzel a vizsgáiddal június elején akkor a vizsgaidőszak maradék részében azt csinálsz, amit akarsz :)
2011. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak orvosin végezzen valaki annyival előbb a vizsgáival hogy még legyen ideje utazgatni hetekre! Lehetetlennek tűnik, ahogy láttam a könyveket, félek már most eléggé. De akkor ezek szerint letöltöm a 4 hét gyakorlatot és a maradék egy hónap szabad igaz? Esetleg télen mennyi esély van hogy egy héttel előbb végzek a vizsgáimmal? Tudom képesség, szorgalom, szerencse függvénye, de mégis...Lehet teljesíteni?
2011. jún. 29. 23:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet, helyes idő beosztással, nekem most is meg télen is maradt három hetem, de egy hét bőven marad, még ha akár egy vizsgán el is csúszol.
2011. jún. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves előző, azért azt megkérdezném, hogy melyik egyetemre jársz, milyen szakra, és hányadéves vagy. MERT azt elég nehéz bevenni, hogy te orvosin három héttel vizsgaidőszak vége előtt végzel. Legalábbis nálunk Pécsen ezt csak hatalmas mázlival lehetne kivitelezni.
2011. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10:02 a kérdező még nem jár egyetemre, csak érdeklődik :)
2011. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most fejeztem be az elsőt,és azért itt megoldható,hogy hamarabb végezz..ha nem csúszol el semmin,meg em halogatod a vizsgákat,1,másfél heted maradhat vizsgaidőszak végén.Elsőben Pécsen kétféle gyak van,ápolási,meg kommunikációs.Az utóbbi csak annyiból áll,h figyeled,h mit csinál egy háziorvos egy hétig.Esetleg beszélgetsz a betegekkel egy kicsit.De ugye a háziorvosok egy nap néhány órát rendelnek csak,szóval ezzel nem megy el sok időd.Az ápolásit meg elvileg lehet tömöríteni,h egy nap többet dolgozol hamarabb végzel.Persze ez gondolom osztályfüggő.De tőlem egyből ezt kérdezték.Majd meglátjuk mi lesz belőle:)
2011. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tehát akkor az is lehetséges, hogy egy nap többet dolgozok és a 4 hét gyakorlatot letöltöm hamarabb és több szabad hetem marad esetleg? Azt hogy kit hova osztanak be, mi alapján döntik el?
2011. jún. 30. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!