Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg megfog rövidülni a...

Tényleg megfog rövidülni a nyári szünet?

Figyelt kérdés
azt hallotam hogy a minisztériumba azt akarják hogy megrövidítsék a nyári szünetet 1,5 hónapra mert a gyerekek sokat felejtenek...ez igaz? 14/F
2011. júl. 18. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, Pokorni Zoltán mondta, ezt. De szerintem nem lesz belőle semmi.
2011. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Viszont, továbbá a terv alapján megtoldanák a téli és a tavaszi szünetet. Mindemellett megakarják változtatni a nevüket is. Karácsonyi szünet lenne a téli, és húsvéti lenne a tavaszi szünet.
2011. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint nem fognak venni a nyári szünetből ugyan úgy marad 2 és fél hónap és még adnak a téli és a tavaszi szünethez?
2011. júl. 18. 17:20
 4/15 Gress ***** válasza:
HA csökkentenék a nyári szünetet akkor lenne hosszabb a többi...
2011. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem azért lesz rövidebb mert a gyerekek sokat felejtenek, hanem a hátrányos helyzetű gyerekek miatt!!!


* A jelenlegi tízhetes nyári szünet számos család számára megoldhatatlan feladatot jelent a gyerekekre való gondoskodás biztosításában. Ez az időszak nagyon sok, különösen a hátrányos helyzetű (kisebbségi), szegényebb gyerekek esetében, akiknek a szülők nem tudnak programot biztosítani, ez nevelési szempontból holttér.

2011. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Régen(19-20 sz. eleje) azért volt hosszú nyári szünet,h a gyerekek be tudjanak segíteni otthon a nyári mezőgazdasági munkákba.


Mivel napjainkban nincs szükség gyerek munkára(legalábbis remélem) és a szülők nem tudnak otthon lenni a gyerekekkel, sztem jogos h 2 és fél hónap helyett mondjuk másfél hónap legyen a nyári szünet. Én ennyi idő alatt is simán ki tudom pihenni a suli fáradalmait.


23/L

2011. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Én nem találom jó ötletnek, mivel lehet, hogy a kisiskolásnak 2.5 hónap a szünet, ettől függetlenül nekem pl. nem!


1.5 hónapot kellett ledolgoznom kötelezően, ezután megírnom a 15 oldalas szakmai beszámolómat. Most ha rövidítik a nyári szünetet akkor nekem már nem is jár a nyaralás??? Nevetséges... Évtizedekig megtudták oldani azt, hogy elhelyezzék a gyereket valahol a szünet alatt akkor most is megtudják majd. Ha meg nem megy, nem kell gyereket szülni...

2011. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Angliában is rövidebb a nyári szünet.


Amúgy nem csak a hátrányos helyzetű családoknak okozhat problémát. Már előre tartok tőle, hogy fogjuk megoldani a szüneteket, amikor majd sulisok lesznek a gyerekeink. Nálunk ugyanis nincs nagyszülői segítség, arra meg kinek van pénze, hogy egész nyáron táborozzon a gyerek (ek)

2011. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Meg ugye a kisgyerek még úgy ahogy elvan a táborban, de a 10-12-14 éves, aki már nagynak képzeli magát megunja és egyszerűen nem megy (tapasztalat), otthon meg azért csak ne legyen egyedül.


És a felsőoktatásban hogy lenne? Maradna így? Az lenne a legjobb...

2011. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elvileg megfog rövidülni, és az miatt hogy a gyerekek elhelyezését könnyebben megtudják a szülők oldani. ebben van is igazság de ugye a sok 15 év feletti már nagyon nem fog ezzel egyet érteni hogy miaz hogy csak 1,5 hónap szünet. Ugye a megszokás miatt lenne ez az egész. Én ezzel úgy vagyok hogy részben egyet értek részben nem. Nekem gyakorlatilag ez az utolsó nyári szünetem, bár nem egészen mert heti 4 alkalommal járok el dolgozni a raktárba anyag mozgatásra. És augusztusba lesz 3 hét szabadnapom, ez idő alatt nyaralok meg bulizok a haverokkal. Utána tovább tanulás munka vállalás mellett persze.
2011. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!