Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek közül melyik legyek ha...

Ezek közül melyik legyek ha felnövök?

Figyelt kérdés

3 dolog között vacilálok:

-ügyvéd

-tanár

-állatorvos


Szerintetek mi legyek? Melyikre néznek fel a legjobban?

Úgy érzem hogy a tanárokat inkább lenézik és nem tisztelik és hogy talán az lenne a legkönnyebb foglalkozás.


Szerintetek?


Aki egyetemen akar tanár lenni annak mennyit kell tanulnia, nagyon nehéz?

A neve elé fog kerülni a Dr. ?


Az a baj hogy állatorvosnak kicsit félek lenni mert nem igazán bírom a vért és egyéb dolgokat...


Ügyvédnek meg nem tudom, talán az magasabb szintű mindegyiknél vagy nem?

De az annyira nem vonz csak szerintem az biztosabb jövőt tudna biztosítani.


2011. jún. 30. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Csak mert nagyon rossz irányból közelíted meg a dolgokat. Egyik sem könnyebb, mint a másik, vagy nyújt nagyobb presztizst, mert mindegyik más. Először is, mi az, ami érdekel? Akár tantárgy, akár valamilyen területe az életnek. Nem attól leszel jó a szakmádban, vagy fogod élvezni, mert elismernek, vagy mert valaki szerint az egy 'jó' szakma. Azt csináld, amihez affinitásod van, amit szeretsz, de azért meg tudsz belőle élni. Nos?
2011. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

azt csináld amire majd lehetőséged lesz... nem akarlak eltántorítani csináld mert azér jóval nagyonn eséllyel indulsz de ne vedd biztosra... gondolok ilyenre hogy diplomás emberek az utcát seprik, valakit nem is alkalmaznak mer túlképzett, nem igazságos ez a élet.

Azt mondom üzd a sikert, menyj az álmaid után ha ezt szeretnéd mer' azért csak egyszerübb lesz de óvatosan mert az élet az álmokat kilóra leméri...

2011. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.


Nem tudom, mindig más érdekel. Először volt az állatorvos, majd ügyvéd most meg tanár. De a tanár szerintem kilőve mert azt úgyis lenézik és az a legkönnyebb.

2011. jún. 30. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

"Aki egyetemen akar tanár lenni annak mennyit kell tanulnia, nagyon nehéz?

A neve elé fog kerülni a Dr. ? "


Az egyetemi tanárokat nem a tanárképzőn tanítják. Ez úgy megy,hogy elvégzel egy szakot, ott kutatásokat végzel, esetleg már hallgató korodban jelentkezel demonstrátornak, és egyetem után ott maradsz tanítani. Először csak tanársegédként, aztán egyre feljebb a ranglétrán. Vagy diploma után nem rögtön tanítással foglalkozol, hanem gyakorlod a szakmát, és ha elismert szaktekintély leszel, akkor meghív(hat)nak tanítani.

A doktori fokozat ettől részben független, akkor kapod meg, ha ledoktorálsz a témából. Persze bizonyos egyetemi rang felett kötelező a doktori fokozat, egyeteme válogatja.

2011. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

hehehe..... nevetnem kell ne haragudj. Könnyebb? Hát egyik se könnyű sőt. A tanároknak, tanítóknak minden tantárgyhoz nagyon jól kell érteniük. A volt kollégiumi szobatársam tanárnak tanult és nagyon mélyen foglalkoznak minden tárgyal. Az állatorvosi sem csak arról szól, hogy de aranyos kutyus, beteg, segítek neki. Mikromolekuláris szinten kell felépíteni az élő szervezetet. tele van kémiával és mindennemű biológiával (mikro- makro- sejt- recesszív biológia) Jómagam is állatorvosként végeztem, de nem hobbi hanem haszonállat területen.

A jog szakma pedig szintén nagyon bonyolult. Külön nyelvezete van. Én tanultam, igaz csak Állatvédelmi és természetvédelmi jogot, de az volt az egyik legnehezebb tárgyam. ott nem lehet a saját szavaiddal megfogalmazni amit ki szeretnél fejteni. Szóval ezek a szakmák mind nagyon távol állnak egymástól és mind másban nehéz és bonyolult. ha érdekel a biológia és tanulás nélkül megérted az összefüggéseit akkor válaszd azt, ha szeretsz tanulni úgy mindenfélét akkor legyél tanár. De amúgy ha az alapján választod ki, hogy az egy "menő" szakma, akkor nem leszel jó a szakmádban, nem fogod érteni és akkor nem fogod élvezni. Végigszenveded az életed egy olyan szakmával amit nem is szeretsz és néha nem is értesz.

Dr-i címet pedig csak akkor kapsz, ha az egyetemi 5 éves képzés után elvégzed a 2 év Mesterképzést majd a 2-3 év PHD illetőleg Doktori képzést. És mellesleg a jogra és az állatorvosira majdhogynem maximum pontszám kell. Bezzeg az én időmben még felvételi volt....

Sok sikert azért.....

2011. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!