Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Álmaimat kövessem vagy legyek...

Álmaimat kövessem vagy legyek teljesen reális?

Figyelt kérdés

Gimnázium utolsó évében vagyok, lassan eljön a továbbtanulás. Hogy mi szeretnék lenni azt már évek óta eldöntöttem és minél többet tanulunk a hozzá kapcsolódó anyagból egyre erősödik bennem az érzés. Egyetem választásnál már szintén rég kinéztem hogy melyik lenne a legjobb az adott szakot illetőleg. Viszont csábít a gondolat hogy megpróbáljam külföldön. Ami a későbbikben szeretnék lenni azzal külföldön nem csak sokkal többet keresnék de sokkal több lehetőségem is lenne. Amit én néztem ki annál nagyon fontos hogy adott munkahely milyen fejlettséggel bír és mennyire tudnak akár anyagilag támogatni, milyen eszközökkel/műszerekkel dolgozhatnék. És ha ezt nézzük akkor külföldön sokkal több lehetőségem lenne. Úgy gondolom hogy a legjobb lenne már külföldi egyetemre jelentkezni. Viszont ahhoz folyékonyan kellene beszélni a nyelvet. Úgy gondoltam halasztanék egy évet és kimennék egy évet dolgozni az adott országba és ekkorra már olyan szinten lehetnék hogy lenne esélyem kint egyetemre. Ha itthon maradnék akkor meg mivel nehéz szakról lenne szó, tudom hogy nem lenne időm meg energiám nyelvet tanulni közben, ráadásul amilyen változásokat akarnak bevezetni az oktatás terén valószínű hogy lehetőségem se lenne kimenni külföldre utána.

Nem tudok dönteni, legszívesebben azt tenném amit írtam, de közben arra gondolok hogy mennyi buktató van a tervemben, hogy nem csak elszalasztok pár értékes évet azzal hogy nem sikerül kimennem egy évre és rákényszerülök itthon tanulni, hanem közben még a tanulásból is kizökkenek. De ha meg sem próbálom akkor egész életemben ezt fogom bánni.

(milyen szak meg melyik országba az a kérdés szempontjából lényegtelen)


2011. okt. 13. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj ki egy évre, az valószínűleg jót tesz! Aztán még mindig dönthetsz úgy, hogy itthon tanulsz.
2011. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 wartburg353s válasza:
100%
Szerintem is próbáld megvalósítani az álmodat. Maximum egy évet vesztesz, de sok tapasztalatot nyersz, ha kimész nyelvet tanulni.
2011. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, melyik szak ez, ha nem baj. :)
2011. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem megpróbálhatnád az elsőt, ha nem is fogsz kint tanulni, külföldi munkavállalás már önmagában nagyon sokat ad. Viszont nagyon körültekintően kell eljárni. Ez igaz az iskolára is. Mindig legyen egy B-terved, akármerre is veszed az irányt, ha nem jönnének be a dolgok.
2011. okt. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan könnyű ám csak úgy kimenni és kint maradni külföldön egy évet, mindenféle háttér nélkül. Ahhoz, hogy kint tudj tanulni, jól kell beszélned az adott nyelvet, és nem csak a köznyelvet, hanem szakmai nyelvet is. Amég ez nincs meg, addig max dolgozni tudsz, de egy érettségivel ott sem leszel valami nagy szám. Lehet, hogy többet keresel majd, mint amennyit itthon kapnál, de a megélhetés is sokkal drágább lesz. Ráadásul megfelelő háttér nélkül (pl. kinti ismerős) nehéz lesz. Így kb csak elvesztegetsz egy évet. Egyetemet itthon még ingyen végezheted el, egy év múlva talán már nem. Itthon az egyetemen ingyen tanulhatsz nyelvet és szaknyelvet. És ha diplomával mész ki, hatalmas előnnyel indulsz. Kint meg elvégzed a mesterképzést...
2011. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást! :) Igen én is emiatt aggódok (utolsó válaszra válaszolva) és emiatt félek hogy nem sikerül. Az hogy a mesterképzést csináljam kint az megint olyan hogy az előtt is kéne legalább egy évet külföldön, szóval ezzel nem oldódna meg a gond.
2011. okt. 14. 22:25
 7/7 anonim válasza:
álmaid :)
2012. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!