Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e jogom a középiskolás...

Van-e jogom a középiskolás fiam pótvizsgájára bemenni, és végighallgatni a feleletét? Ha igen, milyen rendeletre vagy törvényre hivatkozhatok az iskolában, hogy érvényesíthessem ezt a jogom, ha van!

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Jogilag: ez a rendelet szabályozza a tanulmányok alatti vizsgákat: [link]

Én nem látok benne olyat, hogy nyilvános lenne a vizsga, de nézd át alaposabban. Ha nincs benne, akkor nem nyilvános. Esetleg még a közoktatási törvényben lehet megnézni.


Tartalmilag: nem szoktuk javasolni, hogy vizsgákon részt vegyenek a szülők, akár az érettségin is, ami kifejezetten nyilvános. A gyerekeket ebben a helyzetben inkább feszélyezni szokta a dolog. Van, amit a szüleikkel akarnak csinálni, és van, amit nem, és általában nem szerencsés a szülőnek ott lenni a megmérettetésnél.

Ha nem bízol az iskola tanáraiban, akkor meg kéne fontolni, hogy keress egy olyan iskolát a gyerekednek, amelyikben megbízol.

2011. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mindeddig úgy tudtam ( sőt ismerek is ilyen illetőt, akivel megtörtént), hogy lehetséges. Csak be kell menni és meg kell mondani, ott majd eligazítanak. De egyetértek az előzővel, csak rosszabb lenne szegény gyereknek , ha még a szülője is benn ül, így is nagy a stressz...
2011. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én most érettségiztem, és az előzőek hozzászólásait támasztanám alá. Azon a szóbelimen, amelyiken egyszerre hárman csüggtek a szavaimon, annyira beparáztam, hogy azt se tudtam elmondani, amit egyébként megtanultam.

Ehhez képest kétszer ilyen jól sikerült a többi, ahol egyetlen tanár figyelt rám, a többi elvolt magának. :D Szóval csak azt akartam mondani, hogy kevesebb a para, ha kevesebb ember előtt vizsgázol (vagy jelen esetben a fiad).

2011. júl. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem is csak a saját gyereked dolgát nehezítenéd vele.
2011. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Inkább azzal törődj, hogy a gyereked tanuljon meg mindent rendesen, ha már év közben nem tanult (ha betegség miatt megy, akkor bocs). Ha csak bemész, azzal csak zavarba hozod, sokkal jobban fog izgulni, szóval csak rontasz az esélyein. Ráadásul a gyerek baromi égőnek fogja tartani, hogy az egyik szülője is benn van.

Ha ennyire aggódsz a sikerességen, akkor inkább kérdezd ki otthon.

2011. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
00:44.... 3 tanár? Én az enyémnél 15-öt számoltam -.-"
2011. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző: igen, három. Az az emeltszintű volt, ott mindenki engem lesett. A középszintű vizsgákon sokan voltak, de csak egy figyelt rám, a többi elvolt magának.
2011. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Emeltszinten nálam is 3 ember volt, középszinten összesen 9 ember volt, de sose volt benn az összes egyszerre, max 5-en.
2011. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval az a helyzet, hogy egy "kicsit" elszaladt a fiammal a ló, és nem igazán tanult sokat az első félévben. Erre a tanárok előszedték a kis skatulyáikat, s belerámolták a gyerekemet. Az első félévet még meg is értem, mert sajna az új munkahelyem miatt nem figyeltem rá eléggé, így ez az én hibám is, de sajnos ezt nem tudom osztályzatra váltani a számára...

Viszont a tanárok nem adtak neki lehetőséget a javításra, hanem a szokásos "feketebárány" effektussal bezárták a hülyék közé. Volt olyan aki kerek-perec kijelentette, hogy nem engedi át, mert nem csak a 2 félévben kell összekapnia magát, a jegy egész évre szól, majd hozzátette, hogy nem hiszi el, hogy aki megbukik évvégén, az 2,5 hónap alatt meg tudja tanulni az éves anyagot! nos, ezért szeretnék bemenni...

2011. júl. 4. 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérheted, hogy független bizottság előtt javítóvizsgázzon, más intézményben, de ennek a bizonyítvány kiadásától számított rövid határideje van. Ezt ajánlom inkább, mivel úgysem bírálhatod el szakmailag, mit ér a vizsgafelelete. Ha bent vagy, akkor is a tanár osztályoz. A rendelet, amit fent belinkeltem, ezt is leírja, keress rá benne a független bizottságra.
2011. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!