Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki segít kijavítani? 1....

Ki segít kijavítani? 1. Megtanították rajzolni. 2. Érdekes volt végighallgatni, hogy mit mondott. 3. Kértem, hogy értesítsenek, amint van valami hír. 4. Lehetőségünk van a nyarat Spanyolországban tölteni. 5. ablak mellett/mellé

Figyelt kérdés

1. They taught him to draw.

2. It was interesting to hear what he said. or


It was interesting to listen what he said.

3. I asked to be informed as soon as there is any news.

4. We have possibility to spend the summer in Spain. /We have a possibility of spending the summer in Spain.

5. beside the window/next to the window/by the window


2011. ápr. 12. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ha nem lényeges, hogy kik tanították, akkor inkább passzívban írd: „He’s been taught to draw.

2. „It was interesting to listen to what he said.”

3. szerintem ezt jól írtad

4.”We have the chance to spend the summer in Spain.” (Ha mindenáron a possibility-vel akarod kifezni, akkor „we have the possibility of spending…”, de jobb a chance, mert olyan lehetőségről van szó, ami inkább esély, mint valószínűség.)

5. úgy tudom, mindhármat használják

2011. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
a lehetőség az nem az opportunity?
2011. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
várok még reagálást. :-)
2011. máj. 21. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!