Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova menjek továbbtanulni, ha...

Hova menjek továbbtanulni, ha nem engednek el 18 éves koromig más városba?

Figyelt kérdés
Kisvárosi leányzó vagyok. Szüleimmel beszélgettünk, hogy hova menjek továbbtanulni, már ki is néztünk egy (jónak látszó) gimit. Itt még nem kell szakmát tanulni, azt mondta anyukám, hogy ráérek még majd 18-19 évesen eldönteni, hogy mi szeretnék lenni. Nem hiszem, hogy én ebbe a kiválasztott gimibe szeretnék menni, de a városba csak olyanok vannak, ahol szakmát kell választani. Viszont azt mondták, hogy 18 éves koromig sehova. Van valami ötletetek? 12/L
2009. márc. 29. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem inkább szakmát kéne választanod, mert akkor legalább lesz valami szakképzettséged, ha csak sima érettségid azzal nem igazán mész semmire, és miután szereztél egy szakmát utána ugyanúgy mehetsz továbbtanulni, de legalább már van egy szakmád és könnyebben eltudsz helyezkedni, mint egy sima érettségivel.
2009. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tovább szeretnél tanulni, akkor én egy erősebb gimit ajánlok.
2009. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ahol lakom, itt csak 3 gimnázium van és egyik sem az én érdeklődési köröm!
2009. márc. 29. 12:25
 4/4 anonim válasza:

Én egy szakközépben végeztem, és nyelvet tanultam, plusz lett egy szakmám, és szöges ellentéte, ahol most tanulok. Idegenvezető lettem, most építésznek tanulok. Hogy hogy? Ahogy nagyim mondja, tanulni, tanulni, tanulni. Nem is baj, teljesen természetes, hogy ki akarsz szakadni otthonról (ez is benne van a pakliban, nem?), a szülők, meg természetes, hogy még nem akarnak "elveszteni". 12 éves koromban azt mondtam, hogy én NEEM akarok olyan helyre menni, ahol számolni kell... Nos, annyit köszönhetek a szakközépnek, hogy istenesen megtanultam angolul, szereztem egy szakmát, amivel néha napján pénzt is keresek, kitágították a nézőkémet, és rájöttem, hogy pont az nem akarok lenni, amit tanultam. Mindenki hülyének nézett, hogy te építész, innen? hehe. És sorra csináltam az előrehozott érettségiket. Fizikából érettségiztem, amire NEM VOLT TANÁR FELKÉSZÍTŐM, ötösre, mivel fizikát csak érintőlegesen tanítanak ott, ahova jártam. Tudod milyen büszke voltam magamra, hogy kedves emberek, nézhettek hülyének, de ezt csinálja valaki utánam. Aztán itt is jól járok, hiszen sokan olyan szakközépből jöttek, akiket tanáraik műszaki ismeretekkel halmoztak el, voltak, akik gimiből jöttek. persze, gimikben nincs specifikus (általában) felkészítés. Ők sem tanultak olyan szörnyű dolgokat, mint én, de néha jó megmutatni azt, hogy látod, én ezt is tudom. akaraterővel simán le tudod magad tenni arra a bizonyos székre, könyv elő, és az akkor is megértem módszerrel csodákat lehet tenni. Sosem tudhatod, hogy miből kovácsolhatsz magadnak előnyt. Arra gondoltam múltkor, hogy tök jó lesz a gyerekemnek. Jártam zeneiskolába, játszok két hangszeren. Konyítok a matekhoz. Valamicskét tudok rajzolni, beszélek két nyelvet, ismerem az országot (idegenvezetés), imádok olvasni. Sokrétű az úgynevezett tudásom, és soha nem lehet tudni, melyikre lesz valamikor szükségem.

nem akarnak a szüleid rosszat feltétlenül azzal, hogy 18 éves korodig stop. Maximum szeretnék, ha kicsit több ideig maradhatnál "gyerek". Nem is baj az..

2009. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!