Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2013-ban kötelező lesz egy...

2013-ban kötelező lesz egy term. Tudományos tantárgyat választani 5. érettségi tárgynak?

Figyelt kérdés
Két év múlva fogok érettségizni, de a szabadon választott tárgyból előrehozottat akarok tenni. Úgy tudom, term.tudományos tárgyból csak pontot kell vinni, de már olyat is olvastam, hogy abból kell érettségizni. Fontos, mert ezen múlik, hogy informatikából vagy föciből csináljak előrehozottat.
2011. júl. 8. 15:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ezért akarom az infót. :-D Utálom a föcit, de fizika még lesz jövőre és nem akarok a szabadon választott tárggyal foglalkozni az érettségi évében.
2011. júl. 8. 16:53
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha lesz is egy természettudományos tárgy, akkor is kell majd egy tényleg szabadon választott tárgy pluszban. A földrajzot nem vették bele, mert annak nincs gond a népszerűségével, mivel a humánosok a kulturális és a gazdasági földrajzot, a reálosok a természetföldrajzot szeretik. Csak a fizika, kémia, biológia valamelyike lehet, de középszinten nem nagyon mennek bele a biokémiába. Egyébként jelenleg mindenki összevissza beszél, az is lehet, hogy még csak be sem vezetik.


A földrajzzal megszenvedtem a középiskolában; a csillagászattal kezdtük, az még tetszett, de utána alaposan átvettük, hogy mi hol van a Kárpát-medencében, és azt már nem bírtam megjegyezni. Egyetemi szintű tananyag volt, ezt már nem kedveltem, pedig ma jól jönne.

2011. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jobban is járnál az infóval, az legalább nem csak vizsgára tanulás, hanem éppúgy, mint a nyelvtudást, hasznosítod később is, bármi leszel, ha nagy leszel :)
2011. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Megcsinálom infóból aztán ha kell, jövőre fizikából is aztán mindenki bekaphatja... :D:D:D:D (mindenki=politikusok)
2011. júl. 10. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!