Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? Ti hogyan tudtátok megoldani ezt?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy pécsi létemre Pestre szeretnék egyetemre menni (orvosi!), mert nem szeretek a szüleimmel együtt élni. Viszont nem engedik, hogy máshova járjak egyetemre. Közölték, hogy az sokkal drágább, minimum 100 ezer forint per hó, meg mit tudom én és egyszerűen nem engedik. Én nem akarok velük még 6-7 évet egy házban tölteni, mert őszinte leszek, ki nem állhatom őket. Ezt hogyan lehetne megoldani? Mennyibe kerülne Pesten az élet?
2011. júl. 17. 11:11
1 2 3
 1/27 tetro ***** válasza:
100%
100e Ft-ból ki lehet jönni egy hónapban albérlettel. szűkösen. én nagyon szeretem anyut, de azt éreztem hogy muszáj eljönnöm otthonról. egy forinttal sem támogattak. hogy oldottam meg? hát dolgoztam kedves :D
2011. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Nincsenek eltévedve a szüleid, jól látják a helyzetet. Azt pedig még jobban, hogy mit tudnak megengedni anyagilag.

Te csak örülhetsz, amíg eltartanak, támogatnak. A legjobb amit teszel az, hogy elmész dolgozni és gyűjtesz egy kis pénzt. Még akkor is, ha Pécsett maradsz.

2011. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

ne legyél önző

nem hiszem h ne lehetne kibírni a szülőkkel


örülj neki h helyben van egyetem!!


az utazás, albérlet, költőpénz stb rengeteg lenne, nem terhelheted le így a szüleidet!!

Nem lenne fair!



nem várhatod el a szüleidtől h azért mert te nem tudod jó dolgokdban mit csinálj, fizessenek mindent neked


majd ha lesz saját kereseted akkor elköltözhetsz..


addig meg hallgass a szüleidre

2011. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

nekem sajna nem volt egyetem a közelben

kénytelen voltam távolabbra menni

de így is mindent megpróbálok megtenni h segítsek anyunak a költségekben


de így is tiszta lelkifurdalásom van h milyen sokba kerülök:P


örülj h a lakóhelyeden tanulhatsz

ráérsz elköltözni

2011. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Vonat (mondjuk ha kéthetente mész haza): kb. 8ezer Ft.

BKV bérlet: durván 4ezer Ft.

Szállás: kollégium 10-15-20ezer Ft (nézz utána SOTE honlapján), albérlet változó, ismerősnél akár 20-25ezerből is kijön, de inkább 30-35ezer. (Jobban megéri a kollégium)

Étkezés: 20ezerből meg lehet oldani, én inkább 30ezer körül költök erre (persze amikor lehet, viszek főtt kaját otthonról, olcsó kajákat eszek, de nem mindig megoldható)

Egyéb: szórakozás, egyetemi programok, egyéb lehetőségek, változó, egy 5-10ezret lehet erre kalkulálni (de nyilván nem kell minden hónapban ennyit költeni erre).


Összességében 60-70ezerből ki lehet jönni szerintem úgy, hogy nem száraz kenyéren élsz, de azért nem is sushit eszel minden nap, közben szórakozol is.

Az más kérdés, hogy orvosin az évkezdésre kalkulálni kell még egy kisebb-nagyobb összeget, könyvek és egyéb kellélek beszerzésére.


Tanulmányi és szociális ösztöndíjjal, otthoni támogatással, esetleg diákhitellel simán meg lehet oldani.

Ha megteheted, költözz el otthonról, jó az önállósodás.

2011. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

*De persze ne használd ki a szüleidet, ne élősködj.

A pécsi orvosi is nagyon jó, szerencsés vagy, hogy a közelben van.

2011. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

ösztöndíjat 2 félévig nem kap...

ha jót akar magának, diákhitlet nem vesz fel

diákmelóval nem sokra megy, lássuk be.


Szóval nem tudod úgy megoldani, h ne kelljen leterhelni a szüleidet...


Ne akarj nekik direkt nehézségeket.


Maradj szépen a fenekeden, dolgozz otthon, 2 félév után esetleg kapsz ösztöndíjat, azt rakd félre..

Aztán ha öszegyűlt annyi, akkor 3. félévtől költözhetsz.

2011. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
*diákhitelt
2011. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Hát én pontosan olyan helyzetbe vagyok/voltam mint te, csak én pesti vagyok és vidékre akartam jelentkezni orvosira:D

De aztán győzött a bűntudatom, hogy minek játsszam az eszem satöbbi. És elhatároztam, hogy nem hagyom, hogy a szüleim rámtelepedjenek (én is tőlük akartam szabadulni) Végül úgy alakult hogy pestre már nem lesz elég a pontom (szerencsére).

2011. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 tetro ***** válasza:
miért nem dolgoztok a suli mellett? elég sokan ezt teszik...
2011. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!