Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? Ti hogyan tudtátok megoldani ezt?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy pécsi létemre Pestre szeretnék egyetemre menni (orvosi!), mert nem szeretek a szüleimmel együtt élni. Viszont nem engedik, hogy máshova járjak egyetemre. Közölték, hogy az sokkal drágább, minimum 100 ezer forint per hó, meg mit tudom én és egyszerűen nem engedik. Én nem akarok velük még 6-7 évet egy házban tölteni, mert őszinte leszek, ki nem állhatom őket. Ezt hogyan lehetne megoldani? Mennyibe kerülne Pesten az élet?
2011. júl. 17. 11:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ennyire rosszul álltok anyagilag? Mert ha nem, akkor ismerem én az ilyen szülőket, ez a tipikus "bármi áron magunk mellett tartjuk a gyerekünket". Sajnos meg van kötve a kezed, még azzal tudnál érvelni, hogy a Pesten a legszínvonalasabb az oktatás és ott lenne a legtöbb esélyed érvényesülni (ami mondjuk pont az orvosira nem igaz, de ezt ők nem tudják).

Ha tényleg nem olyan vészes az anyagi helyzetetek, akkor állj a sarkadra s közöld velük, hogy nem fogod elrontani az egész jövőd, csak mert ők úgy akarják, hogy mellettük légy.

Amúgy a szüleid ezt még keservesen meg fogják bánni, mert téged egyre több minden fog bennük idegesíteni, egyre többet fogtok veszekedni és mire a hat év egyetem letelik, te hanyat homlok menekülsz majd otthonról, és haza se jössz csak karácsonykor. Sajnos a mi családunkba ez már megtörtént.


A tanácsom az, hogy ha semmiképp se engednek, akkor bírj ki 1-2 évet az egyetemen, addigra kicsit idősebb és határozottabb leszel, és talán lesz majd lehetőséged koliba vagy albérletbe menni Pécsen is (például tanulj jól, kapsz ösztöndíjat ami elég szokott lenni a kolira, és mivel azt a pénzt te kerested, ők nem tudnak ellene tenni.) Persze ehhez jól kell tanulni, ami orvosin nem egyszerű.

2011. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Kedves 11.54-es! Lehet, hogy te a sok végzettségeddel egy nap alatt megtudsz keresni 40-80 ezer forintot, de azért valljuk be azok akik főiskola mellett tanulnak, sokszor annyit sem tudnak dolgozni, hogy 40 ezer forintot megkeressenek havonta valami diákmunkával! Az amiről te beszélsz az nem átlagos. Én mint említettem minden szabadidőmet diákmelóval töltöttem és 20 ezer forint jött be belőle havonta, de úgy hogy éppen bírtam idegekkel, szabadidőm egyáltalán nem volt! Van olyan csoporttársam aki heti 3 alkalommal éjszakázik, onnan jár iskolába, hétvégén 12 órázik... a tanulmányi átlaga borzalmas, 10 kreditekkel halad, de ja... legalább van mit ennie tény, csak értelme nincs sok. 61-2 ezer forintot keres úgy, hogy alig pihen, amint hazaér beesik az ágyba, nem hogy még tanuljon is. Én így inkább maradok a tanulmányi ösztöndíjnál, jobbaknak ott a köztársasági is, tavaly én is kaptam. Összeadva ez is majd 60 ezer forint és nem gebedtem bele, nem mentem rá idegileg, szimplán csak többet tanultam mint a többiek... Ha csak egy átlag tanulmányi jár + a 20 ezres munkabérem amit kaptam mellette, akkor 40-45 ezret kerestem max, de a tanulmányi ösztöndíj is veszélybe kerül mellette.

Teszem hozzá, ha a tanulmányihoz igényel valaki szociális ösztöndíjat vagy bursát, akkor is megvan a 40-50 ezer forintja havonta úgy, hogy nem dolgozott semmit! Aláírom, bizonyos szakokon nagyon is belefér a munka, de az orvosi nem egy ilyen szak ellenben rengeteg pénzt elvisz, többet mint akármelyik másik szak.

2011. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Mi baj van a szüleiddel? Úgy értem az a gond, hogy már "annyira felnőtt" vagy, és nem akarsz velük egy háztartásban lenni, vagy esetlen a kapcsolatotok nem olyan jó? Mert nem szerintem nem mind1.
2011. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak nem jövünk ki. Folyamatosan rám erőltetik azt , ami nekem nem fekszik, ez az orvosi is inkább az ő ötletük volt, ahogy korábban írtam nekem az állatorvosi volt a nagy vágyam, meg van szabva, hogy milyen nyelvet tanulhatok (pl nem tanulhatok franciát ,mert apum feleslegesnek tartja, pedig csak itthon hobby szinten gondoltam), aztán most nyáron nem mehetek sehová nyaralni, mert itthon kell segítenem. Pedig nem egy gazdaságban élünk és néha úgy érzem anyum már direkt csinálja a plusz munkát. Igen nagyon jó dolgom van itthon, csak épp társasági életem egyáltalán nincs, mert nem mehetek sehová, saját döntéseim nincsenek és szüleim osztják be az időmet.
2011. júl. 17. 15:19
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha állatorvos akarsz lenni, akkor legyél az! Nem leszel jó orvos ha nem tiszta szívből akarod! Egyszerűen mondd meg a szüleidnek kerek perec hogy te állatorvosira jelentkezel és kész, mert azt szeretnéd csinálni. Aztán kérdezd meg pontpsan mi bajuk ezzel szakmával. Tudják egyáltalán, hogy mennyit keres átlagban egy állatorvos? Hát többet mint egy ált. orvos!

Ez már kicsit beteges amit veled művelnek. De ha nem állsz ki magadért, az egész életed ilyen lesz. És mondd meg nekik hogy azt megtehetik, hogy nem támogatnak anyagilag az állatorvosihoz, de azt sose bocsájtod meg nekik.

2011. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Egyetértek, állj ki magadért, különben egész életedben bánhatod.

A te életed, a te döntésed kell, hogy legyen, te fogod ezt a munkát végezni életed végéig. Nem kell támadóan, de határozottan és higgadtan közölni kell, hogy te nem ők vagy, nagyon becsülöd, hogy segítettek eljutni idáig, de te jobban tudod, mit akarsz kezdeni az életeddel, ők sem akarhatják, hogy boldogtalanul, robotként melózva éld le az életedet stb stb.

2011. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
15:14-es vagyok. Hát ez esetedben nagyon sajnállak téged és csak azt tudom mondani, mint az előttem lévők, próbálkozz kiállni magadért, vágd az arcukba ,hogy NEM és pont. Majd akkor fognak nagyot nézni, ha egyáltalán nem látogatod őket, meg nem beszélsz velük, ez esetben úgyis magukhoz térnek és rájönnek , hogy mégsem úgy van, ahogy ők gondolják. Én egyszer azt csináltam egy egy pár hónapra felköltöztem nagyimhoz, mert elegem lett abból , ami itthon van, és olyan vicces volt, amikor hazamentem kész káosz volt minden :D :D :D valszeg azért mert a szülő túlságosan hozzászokott ahhoz, hogy a gyereket lehet ugráltatni. Ez mondjuk egyetem mellett annyira már nem vicces.
2011. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!