Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemmel kapcsolatban pár...

Egyetemmel kapcsolatban pár kérdés. (? )

Figyelt kérdés

Egyetemista leszek és most jövök rá, hogy kb lövésem sincs az egészről.

Honnan tudom, hogy hova kell mennem? az órarend? kikkel leszek, stb? ilyen alapkérdések...

beszólogatást nem kérek, előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)


2011. júl. 22. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
az egyetemek szoktak küldeni a gólyáknak pontos leírásokat a teendőkről a felvételi után, ott minden benne lesz. vagy látogasd meg az adott egyetem hallgatói képviseletének oldalát, ott is vannak hasznos infók.
2011. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ava87 ***** válasza:

Ne izgulj, mindent meg fogsz tudni időben.

Az első, hogy jön majd levél az egyetemtől, abban minden kezdeti információ benne lesz, amit első körben tudnod kell.

Gólyatáborba mész majd? Mert akkor máris sok dolgot megtudsz, főleg arról, hogy kikkel is leszel. De ha nem mész, akkor sincs gond (én sem voltam, de nem vagyok egy elveszett gyerek), így is tudni fogsz mindenről, amiről kell. Majd a levélben meg fogod kapni az ETR/Neptun kódot, jelszót (nem tudom, nálatok melyik van, én az ETR-t ismerem), azzal tudsz majd belépni arra a felületre, ahol kb. minden hivatalos ügyedet intézni fogod. Ott fogod felvenni az óráidat is, de vannak olyan szakok, ahol a gólyáknak felveszik eleve az óráit, és nektek nem kell még vele vacakolni első félévben.

Aztán szerintem a legtöbb karnak és szaknak is (vagy legalább tanszéknek) van saját honlapja, nálunk mondjuk van fórum is, én ott sok kérdést tettem fel, és mindig válaszoltak is rá, de maga a honlap is sokat segített, pl. hogy megnézzem a tantervet, mik a kötelező órák, így ennek segítségével már tudtam, miket kell majd felvennem. De az etr-ben pl. amúgy is lehet látni, csak nem árt vele kicsit előre ismerkedni, hogy ne élesben kelljen ide-oda kattintgatni, mert szerintem kicsit hülyén van megcsinálva a rendszer, de azért kezelhető.

Ezen kívül ajánlom a felvi.hu fórumát, én sok embert onnan ismertem meg, utána sokakkal már nyáron rengeteget dumáltam msn-en, meg is beszéltük, hogy amikor az első nap van, akkor itt és itt találkozunk (akik voltak gólyatáborban, azok is leszervezték, hogy együtt mennek, meg persze a többségükkel már én is beszéltem msn-en), így senki nem tévedt el, mindenki odatalált, ahova kellett.

2011. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. júl. 22. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!