Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Régota felmerült bennem 1...

Régota felmerült bennem 1 kérdés azzal kapcsolatban, hogy mi az igazán hozzám álló munka. Sajnos erre még nem 'éreztem' rá. van olyan hely ahol ezzen tudnak segiteni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ez egy olyan dolog, amire csakis te jöhetsz rá a tapasztalatok és a vágyak alapján.
2009. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

én idén érettségizem és be is adtam a jelentkezési lapom egy szakra, de én sem tudom, hogy ez lesz-e az amivel majd foglalkozni szeretnék. én mindig mást szeretnék csinálni, mert egy idő után megunom, ugyhogy az lesz, hogy sodródom az árral. de nem te vagy ezzel az egyetlen ez nyugtasson meg:)

2009. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Úgy gondolom,:Az embereknek vannak gyerekkori vágyaik vagy voltak."Tűzoltó legyek vagy katona"? Ovónő vagy bolti eladó? De elhatározás kérdése is lehet,vagy mit szeret nagyon csinálni az illető.Ha elhatározás akkor azt kell kitűzni életcélnak, s mindent megtenni ,hogy teljesűljön.
2009. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az igazán hozzád álló munka az, amiben a leginkább kedved leled!

Amit úgy igazán élvezettel, örömmel csinálnál/csinálsz.

Ezesetben igazából már nem is munka a munka... :)

Csak gondolj bele egy-egy munkába, hogy mennyire szívesen csinálnád, vagy vess magadra, milyen dolgokat teszel nap mint nap, amikben örömöd leled, és rájösz majd, milyen munka jó Neked.

Vagy kérdezz meg olyan embereket, akik közel élnek hozzád (családtagok pl), akik napi szinten találkoznak veled, hogy ők hogy látják az életed, szerintük milyen munkakör betöltése lenne számodra élvezetes...


Nekem az a véleményem, és például a pályaválasztás/munkaválasztás előtt állóknak mindig azt szoktam mondani, hogy olyan szakmát/munkát válasszon, amit elvégezve, és abban elhelyezkedve majd, szívesen dolgozik majd.

Amiben örömét leli, élvezettel csinál. Ilyen szakmát (és munkát!) kell választani.

Erre persze sokan mondhatják, hogy és akkor mi van, ha abból a szakmából nem lehet megélni, inkább válasszunk olyant, ami sokkal jövedelmezőbb lesz, nem gond az, ha nemigazán lesz kedvére való.

Én ezzel nem értek egyet!

Inkább keressen kevesebb pénzt, de élvezze, amit csinál.

Mert mit ér az, ha milliókat keres is, de gyötrelmes neki a munka, nem élvezi, és belefásul egy idő után? Nem éri meg. Épp' nemrég hallottam egy kutatásról, amiből kiderül, hogy ma Magyarországon a 40valahány évestől a nyugdíjkorhatárig megkérdezett dolgozók majdnem fele (40%-a) azt vallotta, hogy inkább vállalna egy kevésbé jöbvedelmezőbb állást, amiben egy kis izgalom, pezsgés volna, mint a jelenlegi állását. MA, itt Magyarországon. Ez nem semmi. Unják magukat az emberek... De ha olyan szakmád és munkád van, amit élvezel csinálni, az már más!


A méltán híres Louise Armstrong is egyszer úgy nyilatkozott, hogy számára a zenélés nem munka volt, hanem az volt számára az élvezet, a szórakozás, élvezet, kedvtelés. Vagyis nem dolgozott, hanem szórakozott, és ezért még meg is fizették...


Valami hasonló képp' kellene lennie a munkához való viszonyulásunknak lennie. De ehhez szükséges, hogy olyan munkánk legyen, amit élvezettel csinálunk...


-iamgyuszy-

2009. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!