Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ képzést követően államilag...

OKJ képzést követően államilag támogatott felsőfokú szakképzés. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Van már egy OKJ-s képesítésem, és szeretnék csinálni még egy felsőfokú szakképzést (ami úgy tudom, szintén OKJ-nek számít). Viszont az első okj-t egy oktatási központban végeztem, a másodikat pedig egy főiskolán szeretném megszerezni. A kérdésem az lenne, hogy attól, hogy van már egy okj-m, jelentkezhetek államilag támogatott képzésre? Néztem már felsőoktatási törvényt, és egyetemeken, főiskolákon is érdeklődtem, de semmi érdemlegeset nem tudtam meg!

Köszi a választ előre is!


2011. júl. 24. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen igen.
2011. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

csak a legelső szakmát támogatja az állam.

ha már rendelkezel egy okj képzéssel, tehát egy szakmával, akk az állam nem foglalkozik veled.

egy esetben csak! ha az okj képzésre ráépül a főiskolai alapszak.

pl.: vendéglátói szakmenedzser okj

de tegyük fel szeretnél kereskedelem és marketing szakra menni államilag támogatottra. lehetséges, hiszen ráépül...


ÉN így tudom!!

2011. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az OKJ-és szakmák esetében ingyenes az első. Ezen fölül elvégezhetsz te egy másodikat is (akár harmadikat), de ezt anyagilag te állod.

Pl. Tegyük föl, hogy esztergályos a szakmád, ezt elvégezted ingyen. Ha még akarsz mellé CNC-forgácsoló szakképesítést is szerezni, akkor annak költségét te fizeted, az egy külön szakma. (Persze a modulrendszer végett vannak átfedések).

A második ugye azért nem ingyenes, mert a kimenetel szakképesítésének szintje azonos az előzőével.

Amennyiben magasabb szintű képesítést akarsz szerezni (főiskolai, egyetemi képzés bsc.) akkor az ingyenes.

2011. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy a második OKJ fizetős, de nem tesz különbséget az állam, hogy azt főiskolához/egyetemhez tartozó szakként, vagy egy "sima" szakközépiskolában, illetve az én esetemben oktatási központban végeztem? Mert az addig rendben van, hogy ha az oktatási központba megyek vissza, akkor fizetős a 2. szak. De ott nem volt pl. ponthatár. Amire pedig jelentkeznék, azt főiskola hirdeti meg, ponthatárral. És konkrétan arra vonatkozóan, hogy az államilag támogatott képzésre, egyetemen vagy főiskolán csak az jelentkezhet, akinek nincs még okj képzettsége, nem találtam semmit! Ezért kérdezem itt... hátha járt/jár valaki hasonló cipőben, csak kicsit tájékozottabb!

Egyébként az első okj-t követően folytatásként egyetemre mentem, szóval jelenleg egyetemista vagyok. A törvény pedig természetesen enged párhuzamos tanulmányokat, de OKJ-re vonatkozóan semmit sem ír! Ez az én problémám! :S

2011. júl. 25. 06:14
 5/8 anonim ***** válasza:

"Igen, azt tudom, hogy a második OKJ fizetős, de nem tesz különbséget az állam, hogy azt főiskolához/egyetemhez tartozó szakként, vagy egy "sima" szakközépiskolában, illetve az én esetemben oktatási központban végeztem?"


- De természetesen különbséget tesz, de erről valahogy megfeledkeznek a válaszolók. Ha nem így lenne, a világon semmi buli nem lenne abban, hogy OKJ-ért pluszpontot kaphatsz az egyetemi felvételire. A felsőfokú szakképzésben eltöltött félévek az egyetemi félévekből vesznek el.

2011. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Jól értelmezem, hogy akkor ez azt jelenti, hogy jelentkezhetek, fel is vesznek (ha megvan a pontszámom hozzá), de az engedett államilag támogatott 12 félévből számolódik le a 4 féléves felsőfokú szakképzés?

(egyébként az utóbbi nem is nagyon számít, mert egyetemen költségtérítéses vagyok jelen pillanatban)


Köszönöm a válaszokat egyébként mindenkinek!

2011. júl. 25. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, így van. ÉN magam még egyetlen OKJ-t sem fejeztem be (pedig már kettőt is elkezdtem), de van ismerősöm, aki igen, aztán nyugodtan mehetett egyetemre. A FSZ pedig szintén felsőfokú tanulmánynak számít, hiába nevezik OKJ-s képzésnek azt is.
2011. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok,akkor ezek szerint mi okj-sek mehetünk fsz-re ingyenesen? De ha mondjuk nem fősulin tanulnám a felsőfokú szakképzést,hanem sima iskolában pl.számalk,akkor is ingyenes lenne ? És akkor is a fősulis féléveimből vennének el,noha nem fősuli keretein belül tanulok? Na,,?
2012. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!