Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy nyelviskolában tanítson az ember? Nyelvszakos diploma elég, vagy kell mellé valami tanári/pedagógiai dolog is?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Tanár mesterképzés kell hozzá. Sima alapszakos diplomával sehol nem fogsz elhelyezkedni.
2010. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Én nyelvvizsgák honlapján láttam valami nyelviskolai tanár tanfolyamot...
2010. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nyelvszakos MA + pedagógia szigorlat
2010. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

barátnőm tanított a Katedrában. nos, ott megkövetelték azt, hogy előtte min 2 évet tanítson általános suliban, vagy gimiben. persze egy master diploma is alapfeltétel.


egyébként ne haragudj, de ha van 1 nyelvszakos diplomád, akkor ott vannak pedagógia és pszichológiai tárgyak is.... látszik, h semmi fogalmad az egészről...

2010. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó: "egyébként ne haragudj, de ha van 1 nyelvszakos diplomád, akkor ott vannak pedagógia és pszichológiai tárgyak is.... látszik, h semmi fogalmad az egészről..."


Nem feltétlenül! Ha eddig nem gondolt a tanári pályára, akkor nem volt muszáj felvennie azt a 10 kreditnyi pszichológia-pedagógia tárgyat.

Szerintem épp, hogy neked nincs fogalmad az egészről. (Bocs.)

2010. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hmm, hát köszi, ilyesmire gondoltam én is. és valóban sok fogalmam nem volt a dologról, azért kérdeztem, de mivel nyelvszakra járok, pontosan tudom, h nem kötelező pedagógia-pszichológiai modult elvégezni, úgyhogy ennyi fogalmam azért van róla.:P
2010. jan. 27. 11:29
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
a jobb nyelviskolák egyetemi tanárokat alkalmaznak.
2010. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

,,a jobb nyelviskolák egyetemi tanárokat alkalmaznak."

Egyetemi tanárokat? Azt azért talán nem, de egyetemi végzettségű tanárokat már inkább.

Egyébként van olyan nyelvtanári program (nyelviskolák hirdetik, pl. Katedra), ahol a feltétel, hogy legyen diplomád, és persze jó nyelvtudásod. Egy hónapos képzésen kell résztvenni és utána a megszerzett papírral lehet tanítani. Igaz, csak nyelviskolákban.

2010. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, egyetemi tanárokat.

Mivel százával vannak nyelvsulik, azzal próbálnak diákokat fogni, hogy egyetemi tanárokkal, vagyok azok bevonásával történik az oktatás. Csak figyeljétek meg a hirdetésket.


A tanár szakról meg annyit, hogy nem mindegy hol végzed. Aki régi rendszerben végzett, tanáképző főiskolán nyelvszakot, az elsőtől kezdve folyamatosan tanult különböző pedagógiához, pszichológiához, és módszertanhoz kapcsolódó tárgyakat. Egyetemen csak pszicho szigorlat és pár egyéb kredit hasonló tárgyakból...

Az új rendszerről nincs infóm


Szóval van olyan nyelviskola, akinek a hírnév és minőség fontos, ezek már egyetemi tanárokat alkalmaznak. Meg vannak olyan nyelvsulik, akik volt csoportársamhoz hasonló emberkéket is felvesznek: végig bugdácsolta már az első évet, alpavizsgája nem lett 2. alkalommal se, szóvel kivágták. Valahol elvégezte levelezőn (jelzem egy ált. sulis többet tud angolból, mint ő a diplomájával) és felvették nyelvsuliba.

2010. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tatabike válasza:
72%
Magániskolákban többet számít az effektív tudás, mint az, hogy milyen papírokat tudsz meglobogtatni. Ismertem egy srácot, még az alapfokúja sem volt meg angolból, mégis tanította a nyelvet, és nagyon jól.
2012. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!