Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen eséllyel lehet elhelyez...

Milyen eséllyel lehet elhelyezkedni közgazdászként (gazdálkodás és menedzsment) Magyarországon?

Figyelt kérdés

Idén kezdem ezt a szakot, azért választottam ezt mert szeretem, tudom, hogy az egyik legnépszerűbb szak, de itt sem sokan végzik el akik elkezdik, kb. ugyan annyi az arány mint máshol.

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire keresett egy közgazdász?Mennyire nehéz elhelyezkedni közgazdász diplomával?

Akik válaszolnak légyszíves indokolják is.


2011. aug. 4. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

azt nem tudom,hogy milyen eséllyel lehet most elhelyezkedni, de most majd én is ezt akarom tanulni.

én dolgoztam ebben, akkor elég könnyű volt megkapni a munkát, bár "csak" OKJ-s szakmám van belőle.

2011. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha csak az alapszakot végzed el, akkor sehogy, azonkívül, hogy a legnépszerűbb szak, elég sokan el is végzik (nem hullanak azért ki olyan sokan, ahogy gondolnád), és ennyire nincs igény. Viszont az egyik hatalmas előnye, hogy elég sok mesterszakra mehetsz ezután, amikkel már simán találsz munkát.
2011. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem igaz, hogy nem lehet alapszakkal elhelyezkedni. El lehet, sok területen de nyilván alapszakos diplomával nem leszel igazgatóhelyettes vagy ilyesmi, pár év múlva elszoktak menni mesterképzésre akik ezt a szakot végzik.


Amúgy el lehet vele helyezkedni ha jó helyen végzel /BGF, Corvinus, BME, tudományegyetemek/ de máshova ne menj!

2011. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Pannon Egyetem is jó képzést ad? Oda fogok menni.
2011. aug. 4. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát.. nem.
2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Na inkább úgy mondanám, hogy nem tudom, nem járok oda DE az tény, hogy nincs presztízse, tehát így nem számít jónak.

Viszont ha ott akarsz dolgozni a közelben diploma után akkor nem számít, mert nyilván nem oda mennek dolgozni a BGF-esek meg a corvinusosok, így nem jelentenek versenyt

2011. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem csak a Bgf és a Corvinus létezik, ez csak a pesti sznobok szövege, hogy mással esélye sincs az embernek. Én NYME-s vagyok, másodéves, de sok itt végzettet ismerek, akiknek jó munkahelyet sikerült szerezniük, a "rossz képzés" ellenére is. Jövőre pályázok egy ausztriai ösztöndíjra, miben fogadunk, hogy 1 év ausztriai tanulás után többet fog érni a diplomám, mint bármelyik itthoni corvinusosé? :D Szerintem meg a PE sem gáz, csak törekedj a nyelvtanulásra, minimum egy nyelv felsőfok és egy másik alap/közép. Sok sikert! :)
2011. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést, BGF, elfelejtettem a Shift-et. :D
2011. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!